Hakkımda


YAŞAMIN DİĞER BOYUTU

Hayatımın en büyük evresi, 35 Yıllık çalışma yaşamı içinde geçti. Çalışma hayatımdaki tek kazancım tecrübe ve mütevazi bir yaşam. Eşim ve cocuğumu çok seviyorum. Onlar için hayata bağlılığım çok daha fazla. Endüstri meslek lisesinden mezun oldum. Eski ismi Yaykur Teknik Bilimler Elektronik bölümü, yeni ismi Anadolu Fakultesi o dönemlerde 3 yıllık eğitim süresi vardı bugün ise 4 yıllık Fakülte eğitimi veriliyor.

3 yıllık, Yaykur Teknik Bilimler Elektronik bölümü 2’inci sınıfdan sonra günümüzün berbat yaşamında terk etmek zorunda kaldım. Okuma ve araştırmayı cocukluk dönemlerimden beri çok seviyorum. Hayatın koşulları gereği birçok iş kollarında çalışma yapmak zorunda kalmam nedeni ile her iş kolunda birçok deneyim sahibiyim.

Bunlar arasında İdari yönetim,depo sorumluluğu, Araç kayıt, Formen, Garanti uzmanı, Yedek parça sorumlusu, Bilgi işlem sorumlusu, Servis müdürü, Optisyen, İnşaat malzemeleri, Personel ve sosyal hizmetler müdürlüğü, Servis danışmanlıgı, vs. gibi birçok işler. Emekliyim ve şimdi de Webmastır işlemleri ile uğraşıyorum. Bakalım bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Çalıştığım şirketler :

Temsa (Mutsibish) Otomotiv (Sabancı Grubu), Kamer (Man Otobüs Kamyon), Otokar (Otobüs), Ssanyoung ( Güney Kore, Car, Picup ), Chery (Çin , Car, Picup ), Erol yapı İnşaat malzemeleri ,Güney oto Takoz San. A.Ş. Otomotiv Yan Sanayi üretim, Kalite kontrol, Ham ve yarı mamül maddeler, Personel ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Cel Optik (Fransız) gözlük cam karadeniz bölge dağıtım ve satış.

Çalışma hayatımın en büyük bölümü, yaklaşık 15 yıldan fazla Sabancı Holding (Temsa) Otomotiv sektöründe geçti. Dört farklı, Otomotiv Disbiritörlüğüne bağlı Otomotiv sektöründe Servis'i kurdum.

Ancak içinde bulunduğumuz ekonomik faktörler ve işveren bilgisizliği nedeni ile tüm servisler iflas durumu yaşadılar ve şirketler kapandı.Düşünce, gelişim ve fikir kalitesine önem verilmeyen bu ortamda bu işlerin artık yapılamayacağını düşünerek kendimi emekliye ayırdım.

Kendi Dünyamda, hür ve özgür olarak yaşamaya devam ediyorum. Tüm insanlığın paranın mahkumu olmadan, insanca düşüncelerini paylaşma ve istediklerini yapabilme özgürlüğü temenni ediyorum.

En büyük suçum insanları sevmek. Bu suçsa buna katlanırım..

Saygı ve Sevgilerimle…

Adnan Güney

Yorumlar