Google Haritalar’a eklenen Ali bulmacası!

Google, 1 Nisan sebebiyle Google Haritalar uygulamasına sadece birkaç gün sürecek olan bir oyun aktivitesi eklemiş durumda.  Ali Nerede? adlı oyun şimdi haritalarda.

Google Haritalar ile Ali Nerede?

Waldo adlı gözlüklü, güler yüzü ve çizgili kıyafetleri ile nam salmış karakteri, kalabalıklar içerisinde bulmanız gereken oyun yılların eskitemediği klasiklerden. Şirket kendisini ülkemiz için yerelleştirerek Ali olarak adlandırmış. Şimdi ise Google tarafından Ali Nerede? oyunu iOSAndroid ve masaüstü tarayıcılar üzerinden oynanabilir durumda. Kısacası oyun, çocuk kitaplarındaki karakterin dijitalleştirilmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor.
Haritalar’da konumunu paylaşan Ali kalabalığın içinde saklanıyor ve kendisi ile arkadaşlarını çıktığı dünya turunda bulmanız gerekiyor. Diğer karakterler arasında AyşeAhmet, Aksakallı Büyücü ve Çomar bulunuyor. Oyunda çeşitli seviyeler bulunduğunu da belirtelim. Karakteri bulmak için farklı görüntüleme seçenekleri de kullanıcıların hizmetinde.
Google zaman zaman servislerine bu tarz sürprizler eklemeyi oldukça seviyor. Şirket daha önce Haritalar’a Pac-Man adlı oyun karakterini de ekleyerek kullanıcıları eğlendirmeyi başarmıştı.
Google’ın servisine eklediği bu dikkat isteyen oyun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

Tumblr'da Güvenli Mod nasıl kapatılır

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)