Blog Kayıtlarını Yapılandırın

Blogger Ana Sayfa ve Ayarlarınızı yapılandırın. Bloglarımızda yazılarımızı yazıyor ve yayınlıyoruz. Blogumuzun ana sayfasında zaman zaman değiştirmek istediğimiz farklı eklentilerin olmasını istemiş olabilirsiniz.Hatta bu eklentiler siz ayarlarını yapana kadar bloğunuzun ana sayfasında görülmeyebilir.İşte bu eklentileri bilmeyen blogunu yeni kurmuş arkadaşların bu önemli konudan yararlanabilmesi için bu bilgiler verilmiştir. Aşağıda görülen resim,blogunuzun kayıt ayarları ve ana sayfada görülmesini yada görülmemesini istediğimiz bizlerin seçimleri ile aktif olacak en önemli kullanıcı panelimizdir. Şablon kodlarımızda yanlışlıkla resimde görülen ayarların "bunların hepsi kottur" silinmesi blogunuzdaki bazı uygulamaların çalışmaması anlamına gelmektedir. 
Blog şablon kodlarınızda veya herhangi bir kod eklediğinizde ki bu işlemleri yapmadan önce kesin tema yedeğinizi alın. İlgili makale linki:
https://guney59.blogspot.com.tr/2012/03/blogunuzu-iki-sekilde-yedekleyeceginizi.html

Blog Kayıtlarını Yapılandır 
Yukarıdaki resimde gördüğünüz ayarlara ulaşmak için blogunuzun;

Tasarım → Yerleşim → Blog kayıtları kısmına tıklayın. Yukarıda gördüğünüz ayarlar açılmış olacaktır.

Ana Sayfa Kayıt Sayısı: Blogunuzda yazdığınız yazıların ana sayfada kaç adet olarak görülmesini sağlar.

Bağlantı metni: Bağlantı metni ismine farklı ad da verilebiliyor. Blogger yazı kesmeatlama aralığı, yazının devamı gibi. Blog ana sayfamızın kullanımında ve yazılarımızın blog edit ayarlarını kullanarak farklı görüntü ve şekiller elde etmemiz mümkün. Makale linki: https://guney59.blogspot.com.tr/2011/12/3-blogger-yayn-edit-ayarlar-nedir-ne.html

Kayıt sayfası seçeneklerinde tarihi, gönderen olarak adınızı, gönderme saatinizi, yorum yayınlanma sayısını ve yorum denetimini, kaydınıza verilen bağlantıları, tepkileri vs. resimde gördüğünüz tüm işlemleri açabilir veya kapatabilirsiniz.Bu kısımdaki kutucukların işaretlenmesi ile eklentileri aktif hale getirmiş oluyorsunuz.

Örneğin sosyal paylaşım düğmesini aktif edebilirsiniz yada pasif hale getirip addthis.com'dan alabileceğiniz bir addthis sosyal paylaşım kodunu html şablonunuzda kullanmak isteyebilirsiniz. Blogger  tamamen özelleştirmelere izin veren özgün bir blog yapısına sahiptir. 16x16 px ebadında favari iconu olarak kullanmak istediğiniz resmi favicon sitesinden temin edebilirsiniz. 
http://favicon.htmlkit.com/favicon/

Blogunuzda birçok uygulamaları kullanmanız mümkün. Örneğin blogunuza favico diye adlandırılan, blogunuzun tarayıcısında köşe kısmında görülen küçük resimden ibarattir. Yazılarınıza popüler yayınlar ekleyerek daha akıcı hale getirin. Hatta blogunuza sayaç ekleyerek okuyucu kitlenizi takip edebilir, Html şablonunuza ekleyeceğiniz küçük kod parçaları ile sayfanızın otomatik olarak tek tıklama ile yukarı çıkmasını, sağlayabilirsiniz.

Blog veya sitemi takibe alarak güncel makalelerden ve yayınlanmış daha fazla bilgilerden yararlanabilirsiniz. Makaleyi beüendiniz mi? Arkadaşlarınz ile paylaşın, onları bilgilendirmek için bu makalenin linkini gönderin. Dilerseniz Sosyal medyadan takip edin, düşüncelerinizi sizde yazın. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

Tumblr'da Güvenli Mod nasıl kapatılır

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)