Google Chrome’dan hoşunuza gidecek açıklama!


Google, Chrom kısa bir süre sonra belirlenen standartlar ile uyumlu olmayan web sitelerinde reklam göstermeyi durduracağını açıkladı. işte açıklamaların detayları!


Google, mobil ve bilgisayarlarda, oldukça popüler olan internet tarayıcısı Chrome'un kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, yeni özellikleri geliştirmeye devam ediyor.


Geçtiğimiz yıl Chrome'un reklam engelleyiciye kavuşacağına dair söylentiler ortaya çıkınca, Google tarafından böyle bir planın olmadığına dair resmi açıklama yapılmıştı.

Bugün yeni bir açıklama yapan Google yetkilileri, internet tarayıcısının belirlenen standart özellikleri desteklemeyen sitelerde yer alan reklamları göstermeyeceğini açıkladı.

Chrome, standartlara uymayan reklamları engelleyecek!

Bir internet sitesine girdiğinizde otomatik olarak başlayan videoların veya tüm ekranı kaplayan reklamların kullanıcıyı rahatsız ettiğini ve bu duruma müdahale edeceğini açıklayan Google, gelecek yıl Chrome ile birlikte bir reklam engelleyicisini uygulamaya geçirecek.

Eğer, web sitesi belirlenen standartları desteklenmiyorsa Google'a ait olan reklamların bile engelleneceğini belirten Google yetkilileri, yayıncılara bu standartlara hazırlanmaları için 6 ay süre tanıyacak.

İlerleyen günlerde kullanıma açılacak olan yeni bir reklam test aracı ile yayıncıların sitelerini kontrol etmesini sağlayacak olan Google, bu kuralların Chrome için geçerli olduğunun altını özellikle çiziyor.

Google'ın yeni reklam filtresi hakkında ilerleyen günlerde daha fazla detay açıklaması bekleniyor.

Google'ın Chrome için böyle bir uygulamaya geçmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)