Google Chrome’de şunları yaparak Bilgisayarı Hızlandırın!Google Chrome Hakkında Birçok Haber sitelerinde Bilgisayarın Bellek RAM Kaynaklarını tükettiği haberlerini okuyup, kafanız karışmış olabilir. Google, Hızlı ve Güvenilir tarayıcı Chrome’un 56 ve 57’inci sürümlerde Batarya, Ram gibi sorunların çözüldüğünü belirtmişti.

Ancak, Tarayıcı Chromen’un halen yüksek Kaynak tükettiğini PC'nizi yavaşlattığını düşünüyorsanız bu sorunun çözümünü yine Chrome'un içerisinde çözebilirsiniz.


Chrome'un daha az RAM tüketmesi için izleyebileceğiniz birkaç yol mevcut.

RAM kullanımını azaltmak için arka planda RAM'i tüketen sekmeleri kapatabilir, RAM'i zorlayıp, açan eklentileri izleyebilir veya hangi sekmelerin en çok RAM'i kullandığını görebilir, işlemi bitirebilirsiniz. Tüm bunlar için Chrome içerisindeki görev yöneticisini kullanabilirsiniz.

Chrome'un görev yöneticisini açmak için Menü → Diğer araçlar → Görev yöneticisi → yolunu izleyin veya → Shift-Escape klavye kısayolunu kullanın. 
Ekrana gelen pencerede Chrome'da açık olan tüm sekmelerin ve çalışan eklentilerin bir listesini göreceksiniz. Listeyi bellek kullanımına göre sıralamak için Bellek sütununa tıklayın. Böylece en çok RAM kullanan sekmeleri ve eklentileri kolayca görebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme