WhatsApp Web MasaÜstü Yazılımı Nasıl Kullanılır


WhatsApp Mobil Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz ile yaptığını tüm işlemleri bilgisayarınız ile Masaüstünden yapabilirsiniz. WhatsApp herkesin de bildiği gibi arkadaşlarınızla Mesajlaşma, Video ve Fotoğraf gönderme servisidir. WhatsApp, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları mobil cihazları ile web internet bağlantısını kurup, sevdikleri ile ücretsiz mesajlaşma sağlayan dünya genelinde en popüler mobil uygulama servis araçlarından biridir.

Bu uygulama ile Metin, resim, video ve ses dosyalarını karşılıklı gönderip alabilirsiniz. WhatsApp ile tek bir arkadaşınız ile mesajlaşabileceğiniz gibi birden çok fazla arkadaşınız ile grup sohbeti yapabilir, konum paylaşımında bulunabilirsiniz.

WhatsApp işletim sistemi ile birçok işlemi yapabiliyorsunuz. Ancak evinizde bilgisayarınızın başında iken WhatsApp’ı kullanamıyorsunuz. WhatsApp’ın henüz masa üstü kullanım yazılımı mevcut değil. WhatsApp bu eksikliğini henüz tamamlayamasa da, kullanıcılar yapılan çalışmalardan faydalanarak mobil ile masaüstü bilgisayarı senkronize ederek masa üstü bilgisayarında kullanabilirler.

WhatsApp ile Masaüstü bilgisayarın eşleşmesi :

1. WhatsApp işletim sisteminin son sürümü cep telefonuz da kurulumu. Kurulumun olup olmadığını Google Play Store App WhatsApp’a giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

2. Açılan pencere de mobil cihazınız ile uyumlu olup olmadığını inceleyin.
WhatsApp mobil cihaz uyumluluk kontrolü

3. WhatsApp uygulama aracını kullanabilmek için, Google Chrome tarayıcınızda açmak için şu,https://web.whatsapp.com/ adrese giriş yapın. Aşağıdaki resim gibi “WhatsApp Web” bir görüntü karşınıza çıkacaktır.

WhatsApp Web saysının görüntüsü

4. Tüm bu aşamalardan sonra karşınıza bir barkot (QR) etiketi çıkacaktır. Bilgisayarınızda çıkan barkot etiketini, Telefonunuza okutmanız gerekmektedir. Telefonunuza okuma işlemi sonrasında WhatsApp Web uygulaması telefonunuzla eşleşiyor ve artık bilgisayarınızdan sohbetinize devam edebiliyorsunuz.

WhatsApp Web uygulama tanıma ekranı

Eşleştirme işlemi :

1. Chrome tarayıcınızdaki sayfadan, “Yeni mesaj geldiğinde haberdar ol” ve alt kısımdaki “Masaüstü bildirimleri aç” linke tıklayın.

2. Bildirimlere izin verin.
WhatsApp uygulama izin talebi

3. Telefon ayarlarınızdan, WhatsApp web ismine tıklayın.

4. Windows penceresini göreceksiniz. Sağ üstte (+) tıklayın. Karşınıza tarama ekranı gelecek. 

WhatsApp web tarama ekranı

Bilgisayarınızdaki barkot etiketinin üzerine telefonunuzu tutun. WhatsApp web uygulamasının çalıştığını göreceksiniz. 

WhatsApp yenilikleri :

• 100'den fazla yeni emoji

• Google Drive Yedeklemesi: Sohbet ve medyalarınızı Google Drive'a yedekleyin, böylece eğer telefonunuzu kaybederseniz veya değiştirirseniz veya yeni bir Android telefona geçerseniz sohbet ve medyalarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz. Yedeklemenizi, Ayarlar Sohbet ve Aramalar Sohbet yedeği'ne giderek ayarlayın.

• Kazak, Tagalog, Özbek, Marathi ve Malayam dillerine destek• Artık Android 6.0 izinleri desteklenmektedir

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)