WordPress 4.1.2 Yeni Sürüm Güncellemesi

WordPress 4.1.2 Yeni Sürüm
Worpress 4.1.1 sürümü güncellendi. Wordpress 4.1.2 sürümüne geçtiğini eklentiler bölümündeki güncelleştirme kısmında görebilirsiniz. Wordpress 4.1.1 sürümünde bulunan 21 güvenlik açığının, Wordpress yeni 4.1.2 sürümüne geçirilmesi ile giderildiği ifade ediliyor.

Wordpress yeni sürümünde performans iyileştirme ile birlikte kullanıcılarının medya deneyimini de geliştirerek kullanıcı yazı yazarken dikkatinin dağılmaması ve rahatsız olmaması için yan uygulamaları açılır kapanır hover pozisyonu ile desteklemişler . Ayrıca kullanıcılarına wordpress kumanda panelinde yeni sürüm bilgisi ile birlikte Yirmi Onbeş mobil uyumlu temayı ücretsiz öneriyor.

En yeni varsayılan tema, Yirmi Onbeş’in, temiz görünümlü blog odaklı bir tasarıma sahip olması ile birlikte Google’s Noto yazıtip ailesi ile kusursuz bir dil desteği gelişmiş tipografi çalışmaları sayesinde her ekran boyutunda okunabilirlik özellik sergilediği ifade ediliyor. İçeriğiniz ister telefonda, ister tablette, ister dizüstü, ister masaüstü bilgisayar olsun her zaman merkezde görülür.

Wordpress 4.1.2, performans iyileştirmeleri ve diğer özellikleri ile birlikte, kullanıcıları için yazma deneyimini geliştirmeye odaklanmış sürümü kumanda panelinde FTP girişi yaparak veya zip olarak indirip yükleyebilirsiniz. Sonuç olarak yine küçük bir taşlama yapmadan yazımı sonuçlandırmak istemedim.

Sonuç : Tüm gelişmeler güzel ancak bizim Blogger geliştiricileri uyuyorlar mı ? Tüm Html kodlarında birçok değişikler yapabildiğimize göre yeni temalar veya eklentiler hakkında ne bir yazı nede bir yenilik, maalesef yok. Google’un ürününü kullanıyoruz ve bu gelişimleri bizde görmek istiyoruz. Sizde benim gibi düşünüyorsanız görüşlerinizi lütfen belirtin.

En iyi eklentileri görmek için :
1. Wordpress kumanda paneline giriş yapın.
2. Eklentiler → Yeni ekle → Öne çıkan-popüler-Önerilen-Favoriler bölümünde görebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)