Blog Yazı Yayınında Buffer Paylaşım Farkını Deneyin

Google ChromeUzantısı Buffer
Blogger Klasik ve Dinamik blog Sosyal Medya Paylaşımlarınızı yazı başlığı, blog başlık ismi, bağlantı linki ve büyük bir resim post (gönderi) ile özelleştirin. Blogger bloglarınız da yazı yazıyor ve paylaşıyorsunuz. Bu paylaşım kısa bir açıklama, bağlantı linki küçük bir resimden oluşur. Hatta bazen paylaşımlarınız da resim çıkmadığı gibi, resim çıksa da anlaşılamayacak kadar küçük ve anlamsız görülmekte. Blog yayınlarını Google+ sayfanda otomatik paylaşma yapabileceğiniz bir yazı hazırlamıştım.
Nesil SANLAV bey’e teşekkür ederim. Yazımı okuyarak beğenisini belirten yorum yapmış ve anlatılanlardan faydalanmış. Yorum meraklısı biri değilim. Ancak yorum ve Google+ tıklamalar yazının başarısını gösteren bir işarettir. Başarı derken herhalde sizde blogunuz ve Google+ paylaşımlarda başarıyı yakalamak isterseniz. Başarıyı yakalamk için 50 kitap ve 50 tane site gezip SEO araştırması yapmanıza gerek yok. işte karşınızda Dev Google duruyor ve sizlere koskoca bir imkan sunuyor. Yeterki kullanmasını bilin. Bloguma reklam amaçlı gelen birçok bağlantı yorumları siliyorum. Çok ısrar edici ve devamlı reklam gönderenleri Google hayatımdan da siliyorum. 

Ve bu yazımı okuyan reklam göndericilerini şu mesajımı iletiyorum.  Lütfen reklam amaçlı yorum yazmayın. Spam yapmayın. İşin sonu Google Penguen de son buluyor ve Web hayatınız kısalıyor. Yazımıza devam edelim ve Buffer’in Google Chrome uzantısısını neden yüklemeniz gerektiğini yazının sonunda daha iyi anlayacaksınız.
Buffer Sosyal Medya Yazı paylaşım Eklentisini yüklediğinizde, neler yapabileceklerinizden sadece bir örnek vereceğim. Eminim hoşunuza gidecektir.
Arkadaşlar benim Buffer bir ilişkim yok. Bu kadar anlatımı bir çıkar gibi görmeyin sakın. Ancak Google ile olan bağlantısı ve çalışmalarını izliyorum. Gelecekte bu çalışmalardan yararlanmanız için sadece sizlere bilgi geçiyorum. Hepsi bu!
Yukarıdaki resmi inceleyin. İsterseniz resme bu şekilde bakın veya tıklayın büyük izleyin. İzleme zevki ve kararı tamamen sizin zevklerinize bağlı. Konuya ne kadar yakın olursanız o kadar başarıyı yakalarsınız.
1. Yukarıda gördüğünüz resim Facebook paylaşımımdır. Facebook ana sayfa akışında çıkmaktadır.Siz böyle bir paylaşım yapabiliyor musunuz.Yapabiliyorsanız yazıyı okumayı kesebilirsiniz. Bu tarz bir paylaşım yapabilmek istiyorsanız okumaya devam edin lütfen.
2. Önce Google Chrome Uzantısı olan, Buffer’i yükleyin.
3. Buffer yüklediğinizde maus sağ tıklama eklentinizde görülecektir.
4. Yazınız açıkken tarayıcıda Buffer iconuna tıkladığınızda bazen resim çıkar, bazende çıkmaz. Bunun nedeni resmin ebatlarından kaynaklanır.Ancak çoğu kez resim görülür. Bağlantı linki, konu açıklaması ve blog başlık isminiz ile gönderme sekmesine tıkladığınızda içeriğiniz yayınlanır.
5. İçeriğiniz nerede yayınlanır. Facebook, Twitter, Linkedin, Google+ sayfanız ve Google zaman akışında çıkar. Dikkat ederseniz aynı anda 5 ayrı yerde bir tıklama ile paylaşım yaptınız.
6. Yukarıda gördüğünüz resim paylaşımını nasıl yapacaksınız ? Hemen anlatim.
→ Resmin üzerinde iken, mausa sağ tıklayın → Buffer yazı ve iconunu göreceksiniz tıklayın, yazınız yukarıda gördüğünüz resim biçimi ile gönderilmiştir.
Anlaşılmayan yada bir sorunuz var ise yorumlarda belirtin lütfen.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)