Buffer Link Hatası Tekrar Gönderme Seçeneği

Buffer Link Hatasını Düzeltme
Blogger blog yazılarınızı Buffer ile paylaşım sırasında bazı link hatalarından dolayı gönderemeyebilirsiniz. Web link hatalarından dolayı gönderemediğiniz içeriklerinizi tekrar gönderebilmek için bazı adımlar gereklidir. Buffer ile otomatik Google+ Sayfa paylaşımın nasıl yapılacağını bir önceki yazımda sizlere anlatmıştım. Buffer’e kayıt yapmadı iseniz henüz geç kalmış sayılmazsınız. Buffer ile Google arasında sosyal paylaşım gelişim çalışmaları devam etmekte. Çok yakında bu çalışmaları zaten göreceksiniz. Elinizi çabuk tutup bu çalışma ortamına hemen katılarak yapılan gelişimlerden ilk haberdar olan siz olmaya çalışın.

Blogunuzda yazdığınız bir yazıyı Buffer ile paylaştığınızda (yetki ve izin vererek) birkaç sosyal paylaşım sitesinde birden paylaşılır. Google+ sayfanız varsa şu anda otomatik gönderi yapılmadığını biliyor olmalısınız. Yani blog yazılarınızın linkini kopyalayıp, Google+ sayfa bağlantı sekemesine yapıştırarak içeriklerimizi paylaşmaktayız.

Oysa Buffer Apps çalışmaları sonucu artık tek tıklama ile blog yazılarınızı Google+ sayfanıza gönderebiliyorsunuz. Aynı anda diğer paylaşım sitelerine göndermek isterseniz paylaşım sitelerine izin vermeniz yeterli olacaktır. Gönderi işleminin nasıl yapıldığını yukarıda verdiğim linkten inceleyerek gerekli adımları başlatabilirsiniz.

Hatalı Linkleri tekrar gönderme işlemi nasıl yapılacak ;
İnternet, web sunucuları arızalarından dolayı zaman zaman içeriklerinizin gönderiminde hatalar oluşur. Göndermek istediğiniz bağlantı gözükmez, eksik görünüm gibi görsellerle karşılaşırsınız. Böyle bir süreç yaşadığınızda içerikleriniz bufer tarafından beklemeye alınır. Herhalde Buffer Tampon ismide bu çalışmasından dolayı verildiğini düşünüyorum.

1. Buffer hesabınıza giriş yapın

2. Sol tarafda izin verdiğiniz sosyal paylaşım site iconları görülmektedir.

3. Üst menü analiz ve diğer ayarlarınızı göreceğiniz sabit kısımdır

4. Hemen alt kısımda site başlık açıklaması ve içerikten alıntı mevcuttur

5. Pencerenin en alt kısmında çok fazla içerik gönderdiğinizde size bilgi veren alan bulunur. Belirli bir zaman sonra gönderi yapabileceğiniz için uyarıdır bu.

6. Fareyi başarısız yazan kısma yanaştırdığınızda Sil, Düzenleme, Yeniden gönder, Şimdi yeniden dene seçenekleri mevcuttur. Uygun durumdaki seçenekleri kullanarak ne işe yaradığını deneyin.

7. şimdi gönder seçeneğine tıkladığınızda işlem olumlu ise sol tarafda bulunan icon içindeki sayaç sayısı bir alt sayıya düşücek hatalı link sıfırlanacaktır.Paylaşım icon içindeki sayı sıfır olduğunda hatalı linkinizin olmadığını göstermektedir.

8. Menü kısmında proğram yap yazan kısımda herhangi bir zaman dilimi ayarı yaparak içeriklerinizin otomatik gönderimini de sağlayabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)