Google Adsense Saat Ayarlarını Düzenleyin

Google Adsense Saat Ayarları
Google Adsense sitesininde yaptığı değişim ile blog kazancı sağladığınız Adsense saat dilimini değiştirmeniz hakkında size uyarı veriyor.  Google Adsense sitesine giriş yaptığınızda, “Hesabınızın saat dilimini değiştirmeniz, performans raporlarınızı kendinize uygun bir saat diliminde görüntülemenizi sağlar”, yazısı ile sizi uyardığını göreceksiniz. Adsense hesabınızda saat dilimini neden değiştirmeniz gerekli, daha fazla bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Google Adsense saat ayarlarınızı düzenlemek için ;

→ blog kontrol panelinize giriş yapın
→ Kazançlar sekmesine tıklayın
→ Google Adsense kumanda paneli sekmesine tıklayın
→ Adsense hesabınıza girmiş olmalısınız. Size saat dilimini değiştirmeniz gerektiğini anlatan yazı altında “hesap ayarlarına gidin” sekmesine tıklayın.
→ Hesab bilgileri sekmesinde saat dilimi yazısı yan tarafında düzenleye tıklayın. Bulunduğunuz ülkenin saat ayarlarını seçin.Saat değişimi yaptığınızda aşağıdaki notu okumayı unutmayın.
Adsense saat ayarları
NOT:
“Saat diliminizi değiştirdiğinizde yeni saat diliminiz, hesabınızın AdSense performans raporlarını bugünden itibaren etkileyecektir. Fatura bilgileriniz için Pasifik Saati kullanılmaya devam edecektir.”
→ Benim düşüncem saat dilimini değiştirmemeniz. Pasifik saati ile Türkiye saati arasında yakalaşık 10 saat gibi bir zaman farkı vardır. Bu şu anlama gelmektedir. Türkiye de akşam 19,00 olan saat pasifik saat diliminde sabah 05,00 civarındadır. Biraz tuhaf gibi gelebilir. Tıbkı zaman tüneli gibi. Bizlerin yaşadığı günü onlar yeni yaşamaya başlayacaklar. İlginç diy mi? Bloglarınızda bazı verilerin geç çalışmasının nedeni de budur. Adsense verilenizi saati değiştirdiğinizde an ve an görebilirsiniz.Ancak yapılacak resmi işlem pasifik saatine göre olacağından değişen bir şey olmayacaktır. Bazı verilerinizi önceden görmek için saati değiştirmek Adsense performansı erken görmekten ileri gidemeyecektir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)