Yeni Blogcular İçin Yol Haritası

Blogger Yeni Blogcular İçin Yol Haritası
Blogger ile Yeni bir blog açtınız, blog yazılarında birçok yazı var aradığınızı bulamıyorsunuz, blogunuzu da hemen yapılandırmak istiyorsunuz.Bu yazıyı hemen okuyun.Yazılar arasında bizde bazen kayboluyoruz. Bu yazımı sizlere bu nedenle hazırladım. Lütfen adımları iyi takip edin.Kısa ve öz olmasına dikkat ediyorum.Yazı içinde verdiğim bağlantı linklerine tıklayarak açıp inceleyin.
→ Önce Blog'unuz için ne aradığınıza karar verin. Aradığınız konuya en yakın kategoriyi seçin. Kategorileri mutlaka inceleyin. Kategoriler yeni yazılar eklendikce güncellenmektedir.
→ Alternatif Kategoriler Blog'un üst tarafında açılır menüde en üstttedir ve aynıdır.
→ Blog çalışmalarınızın tam olması için ilk yapılacak işlem Blog ayarlarıdır. Blog ayarları kategorisi açıldığında yazıları en alttan okumaya bakın. Blogları bir okul gibi düşünün ilk yazı en son yazı olarak sıralanır.Okullarımızı sıralamak gerektiğinde ilk okul, orta okul, lise gibi düşünürseniz, mantığı anlayacaksınız.
→ Yazı içinde geçen yorumları inceleyin. Anlayamadığınız konularda size yardımcı olabilecek ipuçları verecektir. Yorumlar neden önemlidir bakın.
→ Bir blogun eli ayağı konumunda olan, Web Yönetici araçlarını kesin kullanın.Blog hatalarını ve ikazları alabileceğiniz tek yer orasıdır. Bloglarınızın tüm hareketlerini buradan görebilirsiniz. Web araçları ile ilgili tüm konuları menüden açarak inceleyin.
→ Blog site haritası nasıl gönderilir inceleyin. Konu Web araçlarında da verilmiştir.Site haritası blog'unuzun Google’un dizine eklenmesi için çok önemlidir. Nasıl göndereceksiniz konular içinde anlatılmaktadır.
→ Web araçlarında blog'unuzun size ait olduğunu Web Mülkü denilen kod ile teyid etmeniz çok önemlidir. Yarın birgün blogum kayboldu diye aramazsınız. Web mükü ile ilgili tüm konular Web araçları kategorisinde yer alır.
→ Blog Gatgetler için tüm konuları menüdeki bağlantıdan açarak inceleyin.
→ Blog kurulumu için anlayamadığınız konuların videoları Blog eğitim videoları başlıklı kategori etiketinden ulaşabilirsiniz.
→ Blog'unuzu Google Plus ile entegre edin ve profilinizi yapılandırın. Bu yapılandırma Blog'unuzun arama motorlarınca görülmesini sağlayacaktır.
→ Google, Arama Optimizasyonu, SEO konusunda biraz bilgi edinebilirsiniz. Seo için link bağlantısı menüde mevcut.
→ Google arama optimizasyonu ile ilgili blog menüsünde 32 sayfalık slaytı izleyebilirsiniz. Bu slayt Google geliştiricileri tarafından, Web ve Seo konusunda tam bilgi vermektedir. Başınız sıkışınca mutlaka bakmanızı tavsiye edebileceğim bir yazı dizisidir.
→ Adsense ile ilgili bilmeniz gerekenler resimli ve videolu olarak, Kategoriler sekmesinde Adsense başlıklı etiket ile anlatılmaktadır.
→ Menüden Google Drive ile yapamayacağınız işlem yoktur, inceleyin
→ Blog'unuz için Tema seçecekseniz , menüden Temalara tıklayın
→ Bilgisayarınızda Güvenlik ve Bakım sorunları ile ilgili yazılar
→ Bilgisayar Tarayıcı bilgileri ile ilgili yazılar
→ Google Analistik ile Blogger'u nasıl entegre edeceksiniz yukarıda verdiğim Web araçları kategorisinde yer almaktadır.
→ Sosyal eklentiler , Facebook , Alexa , Pinterest , LinkWithin , Bing , Bulut Depolama , Yandex , Google Sites , Wordpress , Tumblr, Wix ve benzeri birçok konular menüde Kategoriler sekmesinde yer almaktadır.
→ Yukarıda anlatılan konulardan farklı olarak Google Gruplar ile kurduğum forum isminden ulaşarak, resimlerinizi ekleyerek tüm sorunlarınızı da belirtebilirsiniz.
Lütfen Spam olabilecek işlemden kaçının. Burası Google Formudur ve size zararı dokunacak eylemlerde bulunmak istemem. Ciddi sorular sorabileceğiniz, blog URL ve PC özellliklerinizi belirtebileceğiniz, hata ve konuları resimleyip ekleyebileceğiniz bir alandır. Bu kısımda yazılan yazıların arama motorlarınca görüldüğünü unutmamanızı bir kez daha hatırlatmak isterim. Guney59 Paylaşım Google Gruplar için giriş linki.
Yukarıda anlatılan konuları tam olarak uyguladığınızda Google dostu bir site olacağınızı artık düşünebilirsiniz. Blog'unuzdaki birçok hatayı düzeltmiş ve yazılarınızı yazarak geleceğe umutla bakabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)