Blogger için Ücretsiz DMCA Rozeti

Blogger, Klasik görünümlü bloglar için atıf niteliğinde içerik kopyalayıcılarının korkulu rüyası olan, ücretsiz DMCA rozetini (badge) blog gadget’i ile kullanarak emek düşmanı içerik kopyala yapıştırıcılarına dur deyin ! DMCA nedir ? Bilmeyenler için Wiki okuyun. Kısaca Telif hakları yasası olarak düşünebilirsiniz. Blog içerik ve resimleriniz bilinmeyen kişilerce kopyalanıp, kendi sitelerinde kendi yazıları gibi gösteriliyor ve Google arama sonuçlarında aynı yazıya sahip farklı siteler özgün içeriğiniz olduğu halde ilk sıralarda çıkıyorsa ; artık mücadele zamanı gelmiş demektir.
DMCA’nın, diğer bir ismi “Digital Millennium Copyright Act “ olarak bilinir. Dünya genelinde Web İnternet ortamını kirletenlere karşı kurulmuş bir işleyiştir. Sizde bu işleyiş içinde yerinizi alarak bir başlangıca adım atabilirsiniz. Google’un resmi sitesinde, “Google Şeffaflık raporu” ile ilgili geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog’unuza DMCA ücretsiz rozeti nasıl ekleyeceksiniz ?
DMCA ücretsiz rozetin Blogger’a eklenmesi ile ilgili adımlar :
1. DMCA sitesindeki badge bölümüne giriş yapın.
2. Önce üyelik işlemlerinizi tamamlayın. (E-Posta ve şifreniz)
3. Hemen alt kısımdaki Web siteniz için rozet resimlerini göreceksiniz. Dikey çubuğu aşağıya kaydırın ve beğendiğiniz bir resmin alt kısımdaki kodu kopyalayın.
DMCA Rozet kod’unun Blogger’a eklenmesi :
1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Yerleşim → Gadget ekle → HTML/JavaScript gadget’i açın ve biraz önce kopyaladığınız kodları yapıştırın ve uygun gördüğünüz bir alana sürükleyip blog’unuzu kaydedin.
3. Herhangi bir onay beklemeyin. En geç 24 saat içinde eklediğiniz kod indexlenecektir. Eklediğiniz kodu silmediğiniz sürece siteniz takip altında olacaktır. Google’un DMCA ile birlikte çalıştığını unutmayın.
4. DMCA sitesine üyelik bilgileriniz ile giriş yapın. İsminizin bulunduğu açılır menüden farklı konu isimlerine tıklayarak neler olduğunu inceleyin. Uygulamayı canlı görmek için menü çubuğundaki Gizlilik ismine bakabilirsiniz. Ayrıca ⇒ Web Spam bildirim aracı 'nı da kullanın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme