Wix Com Sitesi artık Türkçe

HTML5 kod yapılandırması ile çalışan Wix.com sitesi de artık Türkçe yayına başladı. Pinterest , Dısqus , gibi sitelerin dillerini Türkçe yapması üzerine, Türkiye de yaşayan birçok blog kullanıcısı artık HTML5 formatındaki blogları rahatca kullanabilecekler.Pinterest site dilininTürkçe olması için blogumda 3 ad.  yazı yazmıştım.

15 Aralık 2013 tarih ve Türkiye saati ile 19:49, Pinterest Dünya Haritasında Türkiye Yok Mu ? Yazının 2 gün sonraki sonucu, 17 Aralık 2013 tarih ve Türkiye saati ile gece 02:42, Pinterest Site Ayarlarında Türkiye Artık Var şeklinde devam etmiştim. Evet Türkiye Ülke olarak artık Pinterest sitesine eklenmişti. Benim için çok büyük bir sevinç olmuştu. 

Ancak bu sevincimi birkaç arkadaşımdan başka anlayabileni de göremedim. Bu durum konulara ne kadar duyarlı olduğumuzu gösteriyordu. Oysa büyük gazeteler haberi hiçbir katgı sağlamadan spot manşetten yayınladı. Bu konuyu fazla irdelemeyeceğim. Diğer büyük sevincim ise, çok uzun süre geçmeden gelen e-mailim de gördüm. Pinterest Ülkemizi (Türkiye) eklemekle kalmadı, Ülke dilimizi de devreye soktu ve bunu bir mail ile tarafıma iletti. Gelen email Pinterest Türkçe Yayınına Başladı şeklindeydi. Bu konuyuda sizlere Türkiye saati ile gündüz, 19 Aralık 2013 tarih ve 15:44 sularında yazarak aktardım. 
Wix.com Artık Türkçe ve HTML5 formatında, aynı Blogspot gibi subdomain olarak yazarlarını bekliyor. Kaynak e-postam, 06 Ocak 2014, Türkiye saati 11:28 ile ilgili bilgiler. Pinterest ve Wix site yöneticilerine almış oldukları kararlardan dolayı birkez daha teşekkür ederim. Çok yakın zamanda Wix com sitem ve site yapılandırması hakkında arzu eden yeni yazılarımı okuyabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)