Site Hızı ve Hataları Google Pagespeed Insights İle Düzeltin

Site Hızı ve Hataları Google Pagespeed Insights İle Düzeltin
Google Chrome için Pagespeed Insights kullanarak Blog, Site hızınızı etkileyen unsurları görün, önerileri takip ederek sitenizi optimize edin.Google Pagespeed Insights, web üzerinde performansınızı yansıtarak sitenizin hızını etkileyen nedenleri test eder. Sonuçları size puan olarak verir. Hemen yan tarafındaki pencerde olumsuz çıkan sonuçları sunar ve ne yapmanız gerektiğini anlatan bağlantılar içerir.
Google Pagespeed Insights, 1 Ağustos 2013 itibariyle güncellenmiş olup, online versiyonu’u kullanabileceğiniz gibi Google Chrome tarayıcınıza ekleyeceğiniz uzantı ile devamlı elinizin altında bulundurarak sitenizi kontrol altında da tutabilirsiniz.
Pagespeed Insights yükleme :
Pagespeed Insights ile ilgili geniş bilgileri buradan inceleyebilirsiniz. Site sayfasını Türkçe okuyamıyorsanız hemen alt kısımda İngilizce yazan sekmeye tıklayın Türkçe veya herhangi bir dil seçin.Google Chrome için Pagespeed Insights buradan yükleyebilirsiniz.
Pagespeed Insights yükleme ve kaldırma ile ilgili geniş anlatım için, bağlantılaratıkladığınızda verilemektedir. Tekrar aynı konuyu yazmayı düşünmedim.Google Chrome için Pagespeed Insights Site sayfasına girdiğinizde kullanım şekli anlatılıyor.Ancak ben size çok ön bilgi niteliğinde kısa bir açıklama yapmak isterim.Google Pagespeed Insights kurulduktan sonra Google Chrome tarayıcınızdaki görünümü şu şekildedir;
Google Chrome Pagespeed Insights
1. Blog veya Site sayfanızda iken sağ maus tıklayın öğeyi denetle sekmesini göreceksiniz tıklayın. Geliştiriciler için tarayıcı penceresi açılacaktır. Resmi inceleyin.
Chrome tarayıcı Öğeyi denetle sekmesi
2. Açılan pencerede Pagespeed yazısına tıklayın.
3. Alt kısımda incele yazısına tıklayın.
Pagespeed incele
4. Sitenizin hızı incelenecek ve hatalar sol tarafda listelenecektir.Hataların açılır sekmesine tıkladığınızda sağ pencerede size hzınız ile ilgili hataların bilgisi verilecektir.
Bu hataları nasıl düzelteceksiniz ;
ilgili bağlantıya tıklayın üst kısımda küçük link penceresi açılır. Bu pencere sizi yardım dosyalarına götüren pencedir.talimatları okuyun ve sitenizi optimize edin. İlgili sonuçlar aşağıdaki resimde gördüğünüz şekildedir.27.09.2013
Google Chrome pagesSpeed özeti

Yorumlar