Dinamik Blog Görülmeyen Dikey Çubuğu Göster

Dinamik Blog Görülmeyen Dikey Çubuğun İl ve Son Şekli
Dinamik blog, kategori menüsüne tıkladığınızda kenar (sidebar) dikey çubuğunuz görülmüysa, blogunuza css kodu ekleyerek dikey çubuğu (scrollbar) görülür şekline getirebilirsiniz.Dinamik bloglarda bu bir hata değildir.Ancak ilerleyen zaman içinde Blogger geliştiricileri bu konuyu ele alacakları kesindir. Kategori Menülerinize tıklandığında sizinde dikey çubuğunuz görülmüyor ve sayfa kaydırmada zorlanıyorsanız aşağıda anlattığım uygulamayı yaparak dikey çubuğu görülür şekline getirebilirsiniz.
Yapılacak işlemler ;
1. Blog panelinize giriş yapın
2. Şablon → Html Düzenle tıklayın, CTRL + F klavye aramayı açarak aşağıdaki yazılanı bulun

END CUT
3. Bu yazının hemen altına aşağıdaki kodu kopyalayarak yapıştırın ve şablonu kaydedin.
.viewitem-open #gadget-dock{
position: absolute;
width: 10px !important;
overflow: hidden;
margin-right: 56px;
}
.viewitem-open #gadget-dock:hover, .viewitem-open #gadget-dock.gadget-notifying,.ssyby, .viewitem-open #gadget-dock.gadget-opening{
position: absolute;
width: auto !important;
margin-right: 17px;
overflow: visible !important;
}
4. Kod’un şablondaki görünümü aşağıdaki resimde verilmektedir
Dikey çubuk CSS kodu
5. Blog editör giriş kalemi görülmüyorsa, Blogunuzu kapatın ve yeniden açtığınızda görülmeye başlayacaktır birkaç saniye bekleyin.
6. CSS Kodunu farklı bir şekildede eklemeniz de mümkündür. Kontrol edin hangi uygulama kolayınıza giderse blogunuza uygulayın.
Blog girişi → Şablon → Özelleştir → Gelişmiş → CSS ekle kısmından kodu ekleyin ve ( } ) dış parantezden sonra entere basın ve kaydedin.
Yukarıda anlatılan konu ile ilgili video’yu izleyin


Yorumlar

 1. Merhabalar Adnan Hocam.
  Blogger ile ilgili yararlı paylaşımlarınızın ve başarılarınızın devamını diliyorum. Dinamik blog şablonu, işlevleri açısından belkide fevkalade bir şablon olabilir, ama her nedense bu şablonu denemelerim haricinde sürekli kullanmadım.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep bey merhaba, Dinamik blogger gerçekten çok hzılı ve işlevsel.Ancak bazı eksiklikleri var.Paylaşım iconları veya gadget ekleme gibi.Alıştığınızda bırakamıyorsunuz.Şu anda Dinamik blogumu kalsik olarak özel şablon kodları kullanarak görünümü değiştim.Bir müddet kullanacağım.Birde blogger'un kendi şablonundan çıkmadan yazarın özelleştirebileceğini de yazılarımda ayrıca anlatıyorum.Ancak okuyan anlayacaktır.bakalım hayırlısı araştırmalarım bittiğinde kesin kalmam gereken temayı belirleyeceğim.Yorum için ayrıca çok teşekkür ederim.
   Saygılar.

   Sil

Yorum Gönder