Blogger Yayın Sayısını Düzenleme

Blog Kayıtları Yayın Sayısını Düzenleme
Blogger bloglarınızda açılış hızınızı etkileyen, okuyucularınızın blogunuzdan hemen çıkmasına neden olan blog yayın sayısını düzenleyin. En uygun içerik yayın sayısı 5 ile 7 dir. Bu sayı aşıldığında eklediğiniz resim, kodlar ve eklentiler blogunuzun yavaş açılmasına neden olur. Yavaş açılan bir blogu Google bootlarıda okuyamadığından dizine eklemezler.Böyle bir durum yaşamamak için yapılması gerekenleri aşağıda inceleyerek blog ayarlarınızı yapabilirsiniz.
Blog'unuzda görüntülenen yayın sayısını değiştirmek için, Yerleşim sekmenize gidin ve blog yayını widget'ında "Düzenle"yi tıklayın.
Blog kayıtlarını ayarlama
Ayarlarınızı değiştirmek için kullanabileceğiniz seçeneklerin bulunduğu bir pencere açılır. İlk seçenek "Ana sayfadaki kayıt sayısı"dır. Bu sayıyı uygun şekilde ayarlayabilir veya ayarı, yayın sayısını ya da yayınların gün sayısını yansıtacak şekilde değiştirebilirsiniz.
Blog kayıtlarını yapılandır
Genel sayfa boyutu 1 MB ile sınırlanmıştır. Dolayısıyla ön sayfanızda yüzlerce büyük yayın listelemeye çalışırsanız yayınlama hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Görüntülenen yayın sayısını azaltmak sorunu giderecektir.

Yorumlar