Blogger Saat Dilimi Ayarını Değiştirme

Blogger Bloglarınızda Saat Dilimi Ayarınızı Değiştirin
Blogger Bloglarınızda Saat Dilimi Ayarınızı Değiştirin
Blogger yardım dosyalarında yapılan güncelleme gereği, saat dilimi ayarlarınızı Blog’larınız da kontrol ederek düzeltin.Blog'unuz için doğru saat dilimini seçmek çok önemlidir. Bu şekilde, yayınlarınız doğru tarih ve saat ile görünür. Ayrıca, saat diliminiz doğru değilse Blogger, bazı yayınların tarihinin gelecekte olduğunu sanabilir ve bunlar yayınlanmaz.
Ayarlar → Dil ve biçimlendirme → sekmesine gidip "Biçimlendirme" bölümünün altındaki Saat Dilimi ayarında değişiklik yaparak blog'unuzun saat dilimini değiştirebilirsiniz. Listeden doğru seçeneği belirleyin ve yaptığınız ayarı kaydetmek için üst taraftaki turuncu renkli düğmeyi tıklayın.Güncelleme : 08.03.2013
Aşağıda resmini verdiğim saat dilimi ingilizce sayfadan alınmıştır.Bir alt sekmede verilen resimdeki gibi doğru saat dilimi ayarlarınızı yapılandırınız.

ÖNEM DERECESİ : YÜKSEK

Blogger İngilizce Dilinde  Saat Dilimi

Yukarıda yapılan anlatıma göre blogunuzda yapılacak saat ayarı aşağıda verilmiştir.Seçeneklerde (PM) görülmediğinden ve yazımı sabaha karşı yazdığımdan saat dilimi (ÖÖ) Öğleden önce olarak görülmektedir. Öğleden sonra saat 12,00 de bu ayarların (PM) olarak görülmesi gerekiyor.Bloglarınızda sizde takip ederek sonucu bildirirseniz birçok arkadaşımız bu konudan haberdar olmuş olur.
Blogger Türkçe Saat Dilimi

Yorumlar