Yeni İnternet Kanunu Hakkında Bilgiler

Yeni İnternet Kanunu duyuruları
Cumhurbaşkanlığı tarafından onanan ve Yeni İnternet Yasası olarak bilinen 5651 numaralı kanundaki değişiklik hakkında bilgilendirme. 5651 numaralı kanundaki değişiklik uyarınca yer sağlayıcı sıfatı ile hizmet veren Hybrid Cloud Hosting ve Sunucu müşterilerini bilgilendirilme amacıyla bir açıklama yapan isimtescil.net’in müşterilerini bilgilendirici yazısını sizlere aşağıda veriyorum. Şahsımında İsimtescil sağlayıcı firmasında domain bilgileri olduğundan (www.adnanguney.com) konunun önemine müteakip sizlerinde bilgisi olması amacı ile tarafıma gönderilen bilgileri olduğu gibi aktarıyorum.

5651'deki düzenleme uyarınca;
 • Daha önce 6 ay olan yer sağlayıcı tarafındaki trafik bilgilerinin saklanması 2 yıla kadar uzatılmıştır.
 • Daha önce domain bazlı uygulanan erişim engelleme işlemleri URL (sayfa) bazlı düzleme getirilmiş ve gerekmeyen durumlarda tüm yayının engellenmesi durumu ortadan kalkmıştır.
 • Özel Hayatın gizliliğini ihlal dışında mahkeme kararı olmaksızın Trafik bilgilerinin paylaşılması söz konusu olmayacaktır.
Yukarıda belirtilen düzenlemeler ışığında;Kişisel Bilgilerinizi PAYLAŞMAYACAĞIZ isimtescil.net olarak, bizden yer sağlayıcı hizmeti alan hiç bir müşterimizin, ilgili ve yetkili makamca yasal tebliğ yapılmadan IP ve benzeri trafik bilgisini PAYLAŞMAYACAĞIMIZI ve 5651 ile çizilen çerçeve ve yetkilendirme dışında hiç bir kurum veya kişinin web içeriği yayın engelleme kararı ALAMAYACAĞINI açıkça hatırlatmak ve gizliliğinizin teminatımız altında olduğunu belirtmek isteriz. Daha özgür ve güvenli bir internet için el ele..
Çpraz yayın :
Guney59 Paylaşım Blog yazarı ve Admin Adnan Güney tarafından tüm internet kullanıcılarına bilgi amacı ile yazılmıştır.

Yorumlar

 1. Merhabalar Adnan Hocam.

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sağolun, varolun.

  Güvenli bir internet için el ele...

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep Bey merhaba;
   Çok teşekkür ederim.Sağolun var olun.Slogon bu evet "Güvenli bir internet için el ele".
   Saygı ve Sevgilerimle..

   Sil
 2. Hocam dinamic görünümde okumak çok anlaşılır oluyor. En azından benim için. Bloggerrin sunduğu muhteşem görünümler. (dinamic olanlar) Hocam soru şu blog spot bu yasanın neresinde duruyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sami bey merhaba,
   Dinamik blogger hiçbir sitenin veya klasik blogun yapamayacağı özelleiklere sahip.Hangi site organik 7 değişik alternatif görünüm sunabiliyor.Hiçbiri.Zaten yapabilmeleri mümkün değil.Bazı kodlarlrada gösterebilirler ama organik olmayan görüntüler bunlar.Arama işlevsel, hız süper.100 üzerinden 92 şu andaki durumu.Reklamlar ve Google plus eklenti JS kodu 8 puanı kapsıyor.Budaçok doğal.Soruya gelince Blogger zaten Google'un blogspot bir subdomain ismi.Google tam merkeiznde duruyor dersek daha mantıklı bir cevap olacaktır.

   Sil

Yorum Gönder