Sitenize Bağlantı Veren Alanları Öğrenin

Blog sayfalarınıza bağlantı veren alanları hiç merak ettiniz mi ? Alexa Trafik eklentisinde görülen bağlantı ile,Web Yönetici Araçlarında görülen bağlantı alanları aynı mı?
Arkadaşlar, merak edip araştırdığım, Alexa Trafik eklentisinde yazılı olan Site linki ile Web Yönetici Araçlarında verilen alan sayıları aynı.Yaptığım araştırmayı sizde yaparak blogunuza verilen bağlantıları görebilirsiniz.1. Web Yönetici Araçlarına giriş yapın → Blogunuza tıkyarak açın
2. Trafik → Sitenize bağlantılar tıklayın, açılan sayfada sağ üst kısımda adet kısmına bakın. Burada gördüğünüz rakam, (Backlink) sitenize verilen bağlantılar olarak algılanmaktadır.

Blogger Sitenizdeki bağlantıları öğrenin
Sağ üst kısımda bağlantı veren alanlar 25’erli gruplar halinde görülmektedir.
Web Yönetici Araçları alan incelemesi
Backlink Nedir :Backlink, bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu, anasayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerinin veya text linkinin bulunması durumunda Pagerank değerinin yükselmesi için önemli olan bir link sistemidir.Bir web sitesi herhangi başka bir siteye eklendiği zaman Google ve diğer arama motorlarında "link:www.siteadi.com" şeklinde aratıldığında çıkan siteler, o aratılan web sitesine backlink vermiş demektir. Site ile alakalı linkler PageRank artışına katkı sağlar.Arama motorlarının birinci mantığı, bir siteye başka bir siteye link veriyorsa demek ki bu site iyi bir sitedir, kötü olan bir siteye kimse link vermez. Backlink sitenin PageRank'ının yükselmesinde en etkili araçtır. Ancak Pr'ı ( PageRank ) yüksek olan sitelerden link almak daha faydalıdır. Örneğin Pr 0 olan sitelerden 100 linkiniz olacağına Pr 4 olan siteden 1 link almak daha iyidir.
Şimdide Alexa Trafik Eklentisindeki Link sayısını inceleyelim.Dikkat ederseniz rakamlar aynıdır.
Alexa Trafik
Blogumuza verilen bağlantıyı inceledik.Acaba kim kimden veri alıyor? Yada başkasından alınan bilgileri kendi bilgisi gibi kim kime gösteriyor ? E burası Web Dünyası yoruma açık. Siz nasıl değerlendirirsiniz yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorumlar