Popüler Yayın Ayarlarını Düzenleyin

Blogger Popüler Yayın Ayarları
Blogger’un İstatiki yapısını kullanarak, Popüler Yayınlar blog yazılarımızı üç şekilde kullanabiliyoruz. Yazılarınızın en uygun kullanımı seçmek için yapmanız gereken işlemleri aşağıda inceleyelim.
1. Blog girişi yapın
2. Yerleşim → Gadget ekle → Popüler yayınlar Gadget’ini açın
3. Gatgetimizi dört bölümde inceleyeceğiz
→ Başlık
→ En çok gürüntülenen
→ Göster
→ Kaydet
1.Başlık : Popüler Yayınlar yazısı, otomatik olarak gelir.Siz değiştirebilirsiniz.
2.En çok gürüntülenen : Üç seçenek sunar, Tüm, Son 30 gün, Son yedi gün
Size önereceğim seçenek “Son 30 gün olanıdır. Daha geniş bilginin sunulduğu bir seçimdir.
3. Göster : Yayın başlıklarınızı gösterir, küçük resmi işaretlerseniz, yazınızın yanında küçük resim gösterir. Parça anlamına gelen (Snippet), yazınızdan küçük bir alıntıyı gösterir. Önerilerim arasında olup seçmenizi tavsiye ederim.Okuyucularınız başlık hakkında kısa bilgi edinebilirler.
4.Kaydet : Tüm işlerimiz bittiğinde Gadget’imizi kaydetmemiz gereken alandır.
Son olarakta blogumuzu kaydediyoruz. Gadgetin görülmesini istediğiniz yerde konumlandırabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Selam Adnan bey benim popüler yayınlar gadgetimde resimleri göster demem rağmen bazı yayınların resimleri görünmüyor neden olabilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa bey, tema içinde resimleri boyutlandıran kod var.Ancak Püpüler yazılar gadgeti blogger için yapılandırılmış.Temadan kaynaklanan bir durum olabilir.resim genişliğini 200 ile 300 px arası kullanmaya çalışın.Veya popüler yayın gadgetini kaldırın tekrar bir kurun.Böyle bir hata 3 farklı blogda almadım henüz.Birşey yanlış yapmış yada silmiş olabilirsiniz.

   Sil
 2. önceki temamda da aynıydı resimlerde sorun olabilirmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Popüler gadget koduna baktım ilk resim ve türkçe yazı için kod var diğerlerinde yok.Buda kodun silindiğiniz yada farklı bir uygulamadan kaynaklandığını gösteriyor.Kaldır yeniden kur bakalım.Resimlere birşey olmaz.

   Sil
 3. popüler yayınlar gadgetinmi kaldırayım yeniden kurayım

  YanıtlaSil
 4. onu yaptım olmadı bir daha yapayım sayfanın altına bakın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değişen birşey olmamış.Komple kaldırın blogu yenileyin bir deneyin.

   Sil
 5. temayıda yeniledim resimlerde hta olabilirm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir Mustafa bey herşeyi denemek lazım.Resmi nerden yüklediniz.Linkler farklı olabilir.Normalde çıkması lazım.Birde sizin yorumları ben Google+ da cevaplayamıyorum.Neyle giriş yapıyorsunuz.Diğer bir konuda gmail hesabınız profilinizde yok ve onay da yok.Profilinize bunları yazın ve yanında onayla diye bir yer çıkacak tıkladığınızda onaylanmış çeltik olacaktır.Mecburen eski yorumlara alarak cevap yazma durumunda kalıyorum.

   Sil
 6. ben e-mail kullanıyorum

  YanıtlaSil
 7. ben e-mail kullanıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa bey, size Google+ ile mesaj gönderdim büyük ihtimalle almadınız.Nedeni de Email kullanmamız.İlerde ne yapacaksınız.Yada şu anda ne kullanarak bloga giriyorsunuz? Ayrıca çıkmayan resim uzantılarına baktım bu resimler farklı yerlerden alınmış ve yağıştırılmış.Sayfayı açın ve üzerine tıklayın resim açılmayacaktır.Resim linki sonunda zaten jpg veya png gibi biten bir uzantıda yok.Resimleri yeniden blogggera yüklerseniz resimler görülür.

   Sil
 8. şu anda e-mail kullanarak googleye giriyiorum gmail hesabım yok fark edrmi sizce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence fark etmez de sizce fark edecektir.Blog'unuzun hızla ilerlemesini istiyor iseniz Gmail hesabı kullanmanızı öneririm.Şu anda belki fark etmiyeceksiniz.Birkaç ay sonra ah neden yapmadım dememeniz için sadece bir öneri.Resimleri ne yaptınız yeiden yüklenmesi lazım onların.Tıklayınca açılmadığından çıkmıyorlar.

   Sil
 9. yeni resim arıyorum jpg ve png ile biten bulmaya çalışıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa bey ne alakası var.Böyle bir resim Google görsellerde de var, sizde bir resim proğramı ile kullanabilirsiniz.Tüm resimler bir uzantı ile biter.kategorileri açın ve resim editörüne tıklayın ilk çıkan resim editörüdür.İstediğiniz ebatlarda kulanabileceğiniz basit bir editör.

   Sil
 10. resim editörü derken tam anlayamadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Resim düzenlemeleri yaptığımız proğramlar.Yazıyı incelerseniz anlayacaksınız.

   Sil

Yorum Gönder