Blogger Online Sayaç Eklentisi

Dinamik Blogger Online Sayaç nasıl kurulur
Dinamik ve Klasik Blogger kullanıcıları blog’una Online ziyaretci takip sayacı ekleyebilir mi? Evet, Dinamik ve Klasik blog’unuza Online takip sayacı eklenir.Blogger’un özel tasarımı olan Dinamik blogger kullanıcıları, birçok eklentilerden maalesef mağdur durumdadırlar. Ancak yaptığım bir araştırma sonucu Online hareketli okuyucu takip sayacını ekleyebilecekler. Blogunuza ekleyebileceğiniz birçok alternatif görseller arasından seçinizi yapmanız ve eklentiyi sidebar gadgetlerine taşımanız yeterli olacaktır.
Sayaçlar arasında birçok seçenek mevcuttur.Geriye dönük işlem yapmamaız için seçiminizi öncelikle iyi tespit etmelisiniz. Seçim sayfasında gizli tracker, anime edilmiş, 1 satır, 2 çizgi, 3 çizgi, 4 çizgi, icon, metin, vis.online, simge ve gif, gibi geniş bir görsel tablosu mevcuttur.Yapacağınız seçim için 2 örnek verdim. Seçiminizi daha rahat yapabilirsiniz
Örnek 1 : 1 satır : Seçiminizde görülmesi gereken bir görüntüdür ve veri akışına göre sırası ile değişim göstererek bilgi içerir.Mausu ilgili sayaç üzerine getirin biraz beklediğinizde değişimleri göreceksiniz.
Örnek 2 : 2 satır : yukarıda anlattığım konunun 2 satırlık sabit görselin görünümüdür. İsterseniz tek bir görünümlü whos.amung.us biçimi sayaç kullanabilirsiniz. Seçimizi iyi yapmanızı tavsiye ederim.Sayaç yapılanması sonucu numaratörü değiştiremiyorsunuz.Ancak sayacı silip yeniden sıfırdan bir sayaç yapabilirsiniz.
Sayacımızı hazırlamak için yapaılacak işlemler :
1. Histats sitesine giriş yapıyor ve üyelik işlemlerimizi tamamlıyoruz.
2. Dil ayarlarından Türkçe seçiminizi belirleyin.
3. Sağ üstte kontrol panel sekmesine tıklayın.Açılan sayfada sağ üstte web sitesi ekleme sekmesine tıklayın. Karşınıza web sitesini yapılandıracağınız panel gelecektir. Bu kısımda yapılacak işlemleri görelim.
4. Sol tarafta saatiniz kaç ise onu seçin, hemen yanında Asya/İstanbul sekmesine tıklayın.
5.Şimdi de onun yanında kategori olarak çubuğu kaydırın Çevrim içi topluluk sekmesine tıklayarak hemen yan atarafta açılan alt kategoriden Blog kaynakları ve hizmetlere tıklayın.Seçiminiz yeşil bir renk olacaktır.
6. Üst kısımda blog linkinizi yazın veya yapıştırın. Sol alt kısımda blog başlık ismini ve hemen altına blog açıklamanızı yazın.
7. Sağ tarafda sayfa görüntüleme bilgilerinizi blog sayacınıza bakarak yazın.Ziyaretci değerini boş bırakın.
8. Alt kısımda doğrulama rakamlarını yazın ve devam sekmesine tıklayın.Yanlış yazarsanız işlemleri tekrar yapmanız gerekecektir dikkatli yazmaya özen gösterin.
9. işlemimiz bitti bu şekilde istediğiniz kadar blog sayacı alabilirsiniz.Sıra geldi sayacımızın kodunu alarak gadget olarak eklemeye.
10. Sayfanızda blog ismine tıklayın.Sayacınızın verilerinin okunduğu ana sayfaya giriş yapmış olacaktır.
11. Sağ üstte yanıp sönen Counter kodu sekmesine tıklayın.Sayacımızı alacağımız bölüm açılacaktır. Yeni sayaç ekle seçeneğine tıklayın, sayaçların olduğu sayfaya gelmiş olmalısınız.Zor gibi görülüyor ancak işlemin sonucunu görünce bayağı zevkli olduğunu anlayacaksınız.
12. Beğendiniz sayacın üztüne tıklayın.Sizi sayac yapılandırma ve kod alma kısmına götürecektir.
13. Açılan önizlemede üst kısımda bugünki ziyaretci gibi seçeneklerin hepsini seçin veya kendinize göre yapılandırın.Her seçim sonrasını önizlemede göreceksiniz. Seçiminiz bitti ise kurtarma yazan yani Save kaydet sekmesine tıklayın.Bitti tebrikler.

14. Açılan sayfada sayaç Id numarasına tıklayın.Sayacı göreceksiniz.
Sayaç Id numarası
15. Tarayıcı üst kısımda, Google Translate Orjinal yazısına tıklayarak kapatın ki kodlarda bozulma olmasın.Burada şuna dikkat edin. JavaScript kullanmayacağız.No JavaScrip sekmesine tıklayın ve kodu kopyalayın.
16. Blog gadget ekle kısmından metin gadgetini açın ve HTML düzenleye tıklayarak kodu yapıştırın kaydedin sayacınız çalışmaya başlayacaktır.Canlı örneği sidebar kısmında en altta metin dosyasına bakarak inceleyebilirsiniz.

Dinamik blogger online sayaç ekle

Yorumlar