Blogger Eklentileri Yok Oldu Çözümü

Blogger Eklentileri
Blogger, Blog Kontrol Panelin de, bazı eklentileri göremiyorsunuz. Bu sorunun Blogger’dan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyor ve bekliyorsanız, bu sorunun sizin PC’inizden kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken birkaç işlem vardır.NOT: Bu sorun ; Tema değişimi yapıp, kodları silenler için geçerli değildir. Blog HTML Şablon düzenlemesinde hiçbir değişim yapmadan eklentileri göremeyen Blog kullanıcıları için geçerlidir.
Öncelikle tarayıcınızı kaldırıp yeniden kurmalısınız.Tarayıcı neden kaldırılır? Zaman zaman Bilgisayar bakımı için birçok çerez silici, temizleme proğramı kullanırız.Bu proğramları iyi tahlil edip seçmek gerekir.Proğramlar bazen isteğiniz dışında tarayıcı data’larınıda silebilir. tarayıcı data'ları çalışmadığında, veri okuyamaz duruma gelir. Bazı eklenti ve proğramları da bu nedenle göremezsiniz.Google Chrome kullanıcıları için tarayıcı kaldırma ve tekrar yükleme konularını bir önceki yazımızda bilirtmiştim. Bu yazımı okuyarak, anlatılan konuları uyguladığınızda, blog eklentilerinizin görülür olduğunu farkedeceksiniz.Chrome Tarayıcı Kaldırılma-Yükleme Sorun ve Çözümleri ile ilgili yazımı okuyarak yok olan eklentilerinizi görülür hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Merhabalar Adnan Hocam.

  Blogger ile ilgili bu yararlı paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Arada sırada tarayıcılarımızı silip yeniden yüklemekte fayda olduğunu anlamış oldum.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep bey merhaba, Maalesef bazen eklediğimiz bir proğram tarayıcıya hakim olabiliyor.Arada bir temizlik yapmakta faydalıdır.Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
   Saygı ve Selamlarımla.

   Sil

Yorum Gönder