Blogger Dinamik Blog Kurulumu

Blogger Dinamik Blog Nasıl Kurulur
Klasik Blogunuzu, Dinamik blog kullanımına çevirebilir, istediğiniz zaman eski Klasik Blogunuza hiçbir ayarınız bozulmadan dönebilirsiniz. Klasik Blogtan, Dinamik Blog’a geçmek için yapılması gereken işlemleri inceleyelim. Klasik blogdan Dinamik bloga geçmeden önce yapılacak en önemli işlem, Klasik blogunuzun tema yedeğini almanızdır.Dinamik blog yardım dosyalarında belirtilen “Blog şablonunu geri al” butonu henüz yoktur.Bu konuda Blogger’a geri bildirim yapılmıştır. Blog yedeğini almak için ne yapmanız gerektiğini, ilgili bağlantıdan inceleyerek, blogunuzun tema yedeğini alın.

Klasik blogdan, Dinamik bloga geçiş işlemi ;
1. Blog paneline girin→Şablonlar→7 Farklı Dinamik görünümlerden birini seçin.
2. Önizleme yapın ve beğendiğiniz temayı uygula sekmesine tıkladığınızda temanız değişecek ve Dinamik Blogger olacaktır.

3. Dinamik görünümde okuyucularınız 7 farklı seçenekle blogunuzdaki yazılarınızı inceleyebilirler.

Dinamik blog görünümleri çalışması için aşağıdaki ayarların etkin olması gerekir ;
→ Blogunuz herkese açık olmalı
→ Blogunuzu görüntülemek için oturum açmak zorunda olmamalı
→ Blog yayınlarınız tam olarak etkinse
Ayarlar → Diğer → Blog içerik takibine izin ver → Tüm seçeneği aktif olmalı
4. Dinamik bloglarınızda Adsense reklamlarınız aktifse görülmeye devam eder.


5. Dinamik blogdan eski kullandığınız Klasik bloga geçmek için, yedek aldığınız tema dosyanızı geri yükleme yaparak eski görünümünüze dönebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Merhabalar Adnan Hocam.

  Blogger'in bu dinamik şablonunu bir türlü sevemedim. Bir kaç kez denedim ama olmayınca tekrar vazgeçtim ve diğer şablonlarını kullandım. Hatta Blogger'in eski klasik şablonlarını öyle özlemiştim ki, web'te arayarak nihayet bu şablonların kodlarını muhafaza eden bir siteye denk geldim ve Değirmenden Mektup Var blog sayfamda eski şablon konusunu da paylaştım.

  Tabi bu dinamik blog şablonunun da mutlaka kullanım alanına göre çok iyi bir şablon olduğunu da kabul etmek lazım.

  Bu güzel ve yararlı paylaşımınız için emeğinize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep bey merhaba;
   Dinamik blogger çok hızlı ve son web teknolojisini kullanır.Kurulması ve kullanması çok basittir.Aslında siz sadeliği seven birisiniz ve tam size göre fazlalık barındırmaz ve çalıştırmaz.Arzu ederseniz ben size beğendiğiniz görsel dinamik blogu yapılandırabilirim.Birde Blogger'un kendi şablonları blogunuzun kontrol panelinden başka yerde olmaz.Diğer şablonlar kırma yapma blog temalarıdır.Klasik tema kullanmak isterseniz blog kumanda panelinden seçmenizi öneririm.Web de bulduğunuz kodların içinde göremediğiniz birçok farklı bağlantı mevcuttur.Şu anda bu kullandığım gibi sade bir blog temasıda kullanabilirsiniz.Bu temanın yapılandırılması için menüde Tema tasarım ve şablon çeşitleri içinde şablon isminde başlık açtım.Bu kısımlardan da faydalanabilirsiniz.Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Tema konusunda yardımcı olmam gereken bir durum varsa bilgi vermeniz yeterli olacaktır.Hemen kolları sıvayıp inşaatımızı hazırlarız.Görüşmek üzere.Saygı ve Sevgilerimle..

   Sil

Yorum Gönder