Blog Yazılarında Alıntı Sekme Kullanımı

Yazılarda Alıntı Sekmesinin Kullan
Blog yazılarınızda, farklı siteden aldığınız bir yazı varsa, yazı panelinizdeki alıntı sekmesini mutlaka kullanın. Alıntı sekmesini kullandığınızda, arama robatlarına bunu bildirerek, Arama Motoru Optimizasyonu, yani SEO uygulamasına uyum sağlamış olursunuz. Dolayısı ile siteniz/blog’unuz değer kaybetmez.Bir kopya sitesi olmaktan çıkar.Burda dikkat etmemiz gereken bir kaç nokta çok önemlidir.

Blogger Yazılarında Alıntı Sekmesi
→ Alıntı yazısını, alıntı ikonu ile belirlemek  
  Alıntı ikonu resmi

Yazınızın başından, bittiği yere kadar seçin ve bu icona tıklayın.
Hepsi bu kadar mı ? Hayır.Alıntı yaptığınız yazınıza mutlaka bir değer katacak sizin öz düşüncelerinizi yansıtan eğitici yazılar eklemelisiniz ki, kopya yazı içerik durumundan kurtulsun. Bu demek değildir ki bu işlemi yaptığımızda kopya içerik yazısından kurtuluyoruz. Aldığınız yazı bir özettir.Kalan kısmı ise size aittir. Hepsi toplandığında bir bütün oluşturmalıdır. Yoksa Google Algoritmaları tarafından listeye farklı eklenirsiniz.
Yaptığınız iş, Okyanusta bir damla kadar olsa da, zamanla o damlalar büyüyerek deniz haline gelebilir.
→ Farklı yerlerden aldığınız yazılara mutlaka kaynak belirtin. Emeğe saygılı olmalıyız.
→ Kaynak nasıl belirtilir ;
Yazıyı aldığınız sayfanın tarayıcıdaki yazı URL’sini kopyalayıp, kaynak yazdığınız yazınızda bağlantı linki vererek.
Örnek : tarayıcıdaki bağlantı linkimiz bu olsun ;
http://guney59.blogspot.com/2013/03/blogger-kumanda-panel-eklentileri.html
Yazımızda Bu olsun : Kaynak
Kaynak kelimesine tıklandığında yazının alındığı sayfayı işaret etsin ve açsın.Yoksa yaptığınız işlemin hiçbir anlamı olmaz.
→ Kaynağı link veya yazı olarakta belirtebilirsiniz.
Nofollow : Takip etme. Bu bağlantıyı kullanmamaya bakın. Takip edilmemesi gereken bir iş yapmıyoruz.Açık ve net olmaya bakalım. Hem kaynak belirtip, hemde takip etme demek, bana göre çok anlamsız. Google uyumuyor. Kimin ne yaptığını çok iyi biliyor. Nofollow’u işaretlediğinizde bunu okuyucu bilemez ama Google robotları çok iyi anlar. Yazıyı pas geçer. Dürüst olmakta fayda vardır.

Yorumlar

  1. no follow yazımızın tamamı için mi yoksa link için mi

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Mustafa bey sadece link içindir.Oda takip etmesini istemediğimiz düşük hitli siteler ve güvenmediğiniz siteler için veririz.

      Sil

Yorum Gönder