Ana Sayfa Menüsü Görülmüyor Çözüm

Blog Ana Sayfa MenüGörünüm Çözümü

Blog’unuzu yeni kurduğunuzda blog üst menüde, Ana Sayfa görüntüsü çıkmıyorsa
bu eksikliği hemen çözebilirsiniz. Yeni blog kuran arkadaşlarda sık sık raslanan bu sorunu çözmek için yapılacak işlemleri uyguladığınızda, artık blogunuzun Ana Sayfa menüsü görülür olacaktır.Ana Sayfa menüsünde sayfalar sekmesinde yazdığınız yazı ve uygulamalarda menü olarak görülür. Bu ugulamaları nelerdir.

Ana Sayfa Hakkında iletişim ve yazılarınızdan bağlantı vererek yapacağınız uygulamalardır.Konuya açıklık getirmesi için aşağıda verdiğim ilk 1. resimde Ana Sayfa görülmüyor,   2. resimde ise yaptığımız uygulama ile Ana Sayfamız görülüyor inceleyelim.
Resim 1 : Ana Sayfa görülmüyor

Ana Sayfa Menüsü görülmüyor Çözümü
Resim 2 : Ana Sayfa Menüsü görülüyor
Blog Ana Sayfa menüsünü nasıl göstereceğiz ;
1. Blog kullanım paneline giriş yapın
2. Sayfalar sekmesine gelin
3. Sayfaları farklı göster yazısının yanındaki oku tıklayın
4. Üst sekmeler yazan kısma tıklayın ve blog’unuzu kaydedin

Artık blog üst sekmelerde menü sayfalarınız görülecektir. Arkadaşlar burada ki mantık şu ;
Sayfalar sekmenizi üst, kenar ve gösterme olarak verilen seçenekler ile Ana Sayfa sekmenizi en üste (Header), kenar çubuğunuzda (sidebar) ve hiç görülmememesi içinde gösterme komutlarının verilmesidir. Bu komut yazılarına tıkladığınızda HTML Şablonunuzdaki kodları belirlemiş oluyorsunuz. Sizin verdiğiniz karar doğrultusunda da kodlar hareket ediyor. Benim için konunun mantığını anlamanız tüm bloga hakim olmanız demektir. Yaklaşık tüm anlatımlarım bu temel üzerinedir. Çalışmalarımı ezberden değil mantık üzerine kurarım.Guney59 Paylaşım Blog’umu kurmamın amacıda budur. Umarım amacına ulaşıyordur. Ben ulaştığına aldığım yorumlardan eminim. Sizde fikrinizi beyan ederseniz çok memnun olurum.

Menülerle ilgili konular ;
1. Blog menü butonu, sekmesi nasıl yapılır, videolu anlatım
2. Klasik ve Dinamik blog menü bağlantısı
3. Blog sayfaları ile menü yapılması
4. Dinamik blog menü uygulaması
5. Farklı kategori uygulamaları
6. Kenar çubuğunda kategori uygulaması

7. Son yazılar açılır animasyonlu gadget eklentisi
8. Özel kategori widgeti uygulaması
Maalesef birçok kişi tarafından henüz algılanamayan ve çok özel bir kategori widgeti uygulaması.
Nasıl çalışıyor :
1. Blog URl’nizi yazıyorsunuz,
2. İstediğiniz bir kategori etiketini seçip kodun içine yapıştırıyorsunuz. O etikete ait ne kazar yazı yazdı iseniz otomatikman gadgetinizde sıralı değişerek geliyor.
Sonuç olarak blogunuzda 4 kategori belirleyin. HTML/Javascrip gadgetini açın kodu yapıştırın etiketi belirleyin gösterilecek yazı sayısını belirleyin ve gadgetlerinizi köşelere sıralayın. Hangi etikette yazı yazıdınız, o etikete ait yazılar RSS akışı ile gadget içinde en üste görülür. Sizin birşey yapmanız gerekmiyor. Etikete bağlı yazılar rss akışınızdan çekilerek gadget içinde görülür.

Yorumlar

 1. Merhabalar Adnan Hocam.

  Sayfalarınızı takip ediyorum. Ancak, uzun zamandır size hiç merhaba diyememiştim. Paylaştığınız "Ana Sayfa Menüsü" ile ilgili paylaşımınızı inceledim. Gerçekten Blogger'de bu tür sorunları olanlara bu hizmetinizle çok güzel bir şekilde yardımcı oluyorsunuz. Bunun için sayfanızdan yararlananların müteşekkir olduğuna inanıyorum. Ancak, istifade edenlerin de "yorum gönder" editöründen kısa bir yorum yazmaları halinde ne kadar faydalı olduğunuzu bilmenin de sizi bu konuda daha çok yardımcı olmaya teşvik edeceğine inancım sonsuzdur.

  Tekrar teşekkürlerimle birlikte bu hizmetinizde başarılar diler, herşeyin gönlünüzce olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep bey değerli yorum ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim.Sizin de fark ettiğiniz gibi kısa bir teşekkür baştan savma bir kelimeden ibaret olduğu kavramını henüz öğrenemeyenler mevcut.Ancak alıştım artık.Para ile satılan bir şey olsa yaklaşım çok farklı olurdu.Bizde böyle bir düşünce olmadığından T harfide yeterli olabiliyor. 35 yıllık bir roman yazarına "teşekkürler çok güzel" diyerek 35 yılı bu satıra sığdırmak gibi bir durum bu.Tekrar teşekkür ediyor, Saygı ve Selamlarımı sunuyorum.

   Sil

Yorum Gönder