Blogger Blogspot Tr Sorunları Düzeliyor

Blogspot Tr Sorunları
Blogger’un, 21 Ocak 2014 tarihinde Türkiye de başlayan Blogspot.tr uzantı sorunları 27 Ocak 2014 tarih itibari ile düzelmeye başladı. Google’un blogspot.com subdomain linkinin sonuna, Ülkeyi temsil eden Tr uzantısını getirmesi sunucu veri akışını etkilemişti. Çok doğal olarakta birçok eklenti ve gadgetler çalışamaz duruma geldi. Blogger yazarlarının en çok sevdiği izleyiciler gadgeti ve site sıralama trafiğini ölçümleyen Alexa verileri yok oldu.
Türkiye de Blogger yazarları mağdur, okuyucular ise şaşkın bir bekleyiş içerisindeydi. Bununla da kalmayıp şarkı besteler gibi kodlar yazıldı dağıtıldı.
Yani sonuç olarak herkes birşeyler yapmaya çalıştı. Ancak değişmeyecek bir gerçek vardı. O da, Google’un blogspot.tr uzantısı için başlattığı bu çalışmaları, siteler tarafından hazırlanan hiçbir kod durduramayacağı gerçeğiydi. Blogspot.tr uzantısını kodlar ile gizlemek veri akışında birçok hatalara neden olabileceğini ne yazık ki unutan bazı arkadaşlarımız olduğu gibi destekleyen yazarlarımızda oldu. 26 Ocak 2014 tarih ve sabah 05,00 saatinde başlayan gelişmeler 27 Ocak 2014 sabah saatlerinde etkisini göstermiş olmalıki Alexa verilerinde bir gün önce 23 milyon olan veri göstergesi şu anda 3,5 milyonlara kadar geriledi. Bu şu anlama gelmektedir. Önümüzdeki birkaç gün içinde tüm eski verileri, eskiden olduğu gibi görebileceğiz. Sabah olması nedeni ilemi, bilinmez ancak şu anda Blogger açılışı çok hzılı ve internet adeta uçuyor.Umarım bu hız devam eder.


27 Ocak 2014 saat 07,13 Alexa Blogspot com uzantılı verinin resmi.
Alexa Blogspot com uzantılı verinin resmi.
27 Ocak 2014 saat 07,15 Alexa Blogspot com tr uzantılı verinin resmi.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)