Klasik Blogger Yorum Balon Eklentisi

Yorum Balonu Eklentisi
Blogger Blog, Yorumlar bölümünde yorum ve cevapları gösteren, sayısal balon eklentisini
ekleyerek blogunuza şık bir görünüm verebilirsiniz. Blog şablonunuza balon görünümlü CSS kodlarını eklemek çok kolaydır. CSS Kodlarını eklemek için yapılacak işlemleri aşağıdan takip ederek blogunuza ekleyebilirsiniz.

1.Blogunuza giriş yapın
2.Şablon HTML düzenle tıklayın → Widget Şablonu Genişlet tıklayın
3.Açılan şablonda CTRL+F tıklayın, arama kutusu açılsın
4.Aşağıdaki kodu kopyalayın ve kutu içinde aratın

]]></b:skin>
6.Yukarıdaki kodu bulduktan sonra aşağıdaki verilen kodu kopyalayarak hemen üstüne yapıştırarak şablonunuzu kaydedin
.comment-thread li:before {
  content: counter(countcomments,decimal);
  counter-increment: countcomments;
  float: right;
  font-size: 22px;
  color: #555555;
  padding-left: 10px;
  padding-top: 3px;
  background: url(https://lh5.googleusercontent.com/-TNumi1YHwYo/UJApVtHGsMI/AAAAAAAALBI/Mtnodgr9Kj8/s128/9.konu%C5%9Fma%20balonu.png) no-repeat;
  margin-top: 7px;
  margin-left: 10px;
  width: 50px;
 /*image-width size*/
  height: 48px;
 /*image-height size*/
}
 
.comment-thread ol ol {
  counter-reset: contrebasse;
}
 
.comment-thread li li:before {
  content: counter(countcomments,decimal) "." counter(contrebasse,lower-latin);
  counter-increment: contrebasse;
  float: right;
  font-size: 18px;
  color: #666666;

1.
2.
3.

4.
5.
padding left: 10px
padding top: 3px
background:url(https://lh3.googleusercontent.com/oOYzlA1HucKs9Rkai8t6 VrDFvttl5nfOHCpQjDBZB3JD51U2yFtK52y9Qc4C1h2wzvhi-thbbrOh_ZSCyCwzYVijJOGyme6KPfhFE5I1fBl6R5Jucm9w)norepeat;

margin top: 7px
margin left: 10px
Yukarıdaki kodlarınızı özelleştirmek için aşağıdaki açıklamaları uygulayın
1.Sayı olarak görülen metnin sol (sayı) boyutunu düzenleyin
2.Üstte gördünüz balon içindeki metinin konum boyutunu
3.Balon görünüm şeklini farklı bir balon resim linkinide “URL” kullanarak değiştirebilirsiniz.Resim için picasa kullanabilirsiniz.
4.Kenar konumunu değiştirebilirsiniz
5.Kenar değeri zevkinize göre px yükseltip, düşürebilirsiniz.
Yukarıda verilen resim linkini değiştirmek için hazırladığım Yorum Balonlarından birini seçerek URL linkini alıp, kod içindeki resim linki ile değiştirerek kullanabilirsiniz.
Yorum balon resimlerini buradan inceleyin. Picasa da hazırladığım resimler web ortamında yayınlanmış olup, istediğinizi kullanabilirsiniz. Anlatılan konuyu beğendiyseniz aşağıda bir yorum bırakın.

Balon resim örnekleri ;
Yorum Balon resimleri

Yorumlar

 1. Merhaba kolay gelsin. Acemi bir blogger olarak 2 aydır bir blogum var. Elimden geldiğince de geliştirmeye çalışıyorum.Nette bayağı bir zaman harcıyorum bu uğurda. Ve sizin yayınlarınız son derece faydalı. İşin ehli olduğunuz belli. Dolayısıyla da size bir şey soracaktım. Blogumda yorum olarak google + verdiği yorum şablonunu kullanıyorum. Tıpkı sizin sizin şuan sitenizde olduğu gibi. Ancak sayfalar açılırken yorum sayfası ilk etapta gelmiyor. Sayfa kendiliğinden 2. kere yenilendiğinde ortaya çıkıyor. Yani bir gecikme söz konusu. Bunun nedeni ne olabilir? Bana fikir verip beni yönlendirebilmeniz mümkün mü?
  Her şey için şimdiden teşekkürler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Ali Celik:
   Bey merhaba, özel tema kullanımında Google+ yorumları normal de kullanılmıyor.Bunu bir eklenti ile çözüyoruz.Ancak blogger hesabını terketmeyen arkadaşlarımız için tekrar eski yorumlara alarak cevap yazma durumunda kalıyoruz.Tıpkı şu anda size yorum yazdığım gibi.Yani blogger profilinde iken Google plus yorumları kullanılmıyor.Blog sayfanız ilk açıldında hiçbir yorum görülmüyor.Haklısınız.Yenileme sonucu görülüyor.Bu temadan kaynaklanan bir durum.Bence hiç sorun aramayın eski yorumlara döndürün.Büyük ihtimalle email bilgileriniz gmail olarak bitmiyor.Gmail ile giriş yapmış olsaydınız Plus yorumlarda cevaplama yeri olacaktı ancak yoktu.Eski yorumlar ile size cevap yazıyorum.Önerim şu aşamada eski yorumları kullanın en azından bir mütdet.Teşekkür ederim.

   Sil
 2. Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Ancak benim mailim gmail ile bitiyor.Yorumlara cevap yazma butonu aktif yazabiliyorum. Eski yorumlara döndürün ve devam edin demişsiniz. Bunun anlamı nedir tam olarak ? Nasıl eski yorumlara döndürebilirim? Bu noktayı anlayamadım. Umarım bilgisizliğim saç baş yolduracak düzeyde değildir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Ali Celik:
   Bey o kadar kendiniz bunaltmayın.Şunu kesin bilin çok kısa zamanda çok değerli bir webmaster arkadaşımız olacaksın.Buna inanıyorum, çünki işlemleri bitirme hırsınızdan belli oluyor.Sabırlı olun ve her şeyi zaman bırakın.Yorum kullanımı ise 2 şekildedir.Kumanda panelinde Google+ sekmesine tıkladığınızda sağ tarafta GooglePlus yorum seçeneği vardır."Bu blog'da Google+ Yorumlarını kullan ?" şeklinde yazar.Bu kısım işartli ise Goole plus yorumları kullanılır değilse normal blog yorumları kullanılır.

   Sil
  2. Şimdi oldu Adnan Bey. Dediğiniz uyguladım. Teşvik edici ve cesaretlendirici sözleriniz çok teşekkür ederim. İnşallah dediğiniz gibi olur.
   Saygılarımla..

   Sil
 3. Yani blogu google + bağlama seçeneğini devre dışı mı bırakmam gerekir? Umarım doğru noktadan yaklaşabilmişimdir..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Ali Celik:
   Evet doğru anlamışsınız.Google+ yorumlar kısmındaki tik kaldırın.Şu anda blogda gördüğünüz 1, 1A gibi olan blonlarıda bloga ekleyerek kullanabilirsiniz.

   Sil
 4. Şimdi oldu Adnan Bey. Teşvik ve takdir edici sözlerinizden ötürü çok teşekkür ederim. İnşallah dediğiniz gibi olur. Saygılarımla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Ali Celik :
   Bey rica ederim.bunaldığınızda saat önemli değil yardım alabilirsiniz.Yeterki PC başında olim.Hemen yardımcı olurum.Rahat olun.Kısa zamanda olacağını göreceksiniz.Kolay gelsin.

   Sil
 5. Merhaba Adnan Bey, bir konu hakkında sizden beni yönlendirmenizi rica edecektim. Şöyle ki; bir blogger olarak İngilizce hakkında bir blog açtım. Blogumda konu anlatımları ve alıştırmalar var. Tabi bu işin başında olduğum için sadece düz yazı olarak alıştırmalar yayınlayabiliyorum. Şu adresteki http://dersimizingilizce.com/default.asp?sf=quiz2&dersno=1&quizid=4 alıştırmalarda olduğu gibi online etkileşim tarzında birşeyler yapmak istiyorum. Yani siteye giren kişi etkileşimli olarak soruyu cevaplayabilmesini.
  Sizden ricam bu konu hakkında hangi başlık ya da başlıklar altında araştırma yapmam gerekir? Tabi blogger ın kendisi de buna izin veriyor mu o da ayrı bir soru işareti. Beni bu konuda kısaca aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Ali Celik; Bey Google Drive ile bu işlemi yapabileceğinizi düşünüyorum.Drive de forum açarak soru cevap veya farklı birçok işlemi yapabilirsiniz.Sonra yaptığınızı webde yayınla seçeneği ile size verdiği kodu iframe sitenize ekleyerek düzenleme yapma şansınız var.

   Sil
 6. İlginiz için teşekkür ederim. Dediğiniz şekilde hemen ilgileneceğim. Saygılarımla..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Ali Celik; Bey teşekkür ederim.Bazı konularda yardım almak için menüde Adsense üzerine mausu yanaştırım açılan pencerede Google Drive Dökümanlar yazısına tıklarsanız birçok bilgiyede ulaşabilirsiniz.

   Sil

Yorum Gönder