Google Friend Connect Kapanıyor

Friend Connect Kapanıyor

Google Friend Connect kapanıyor,evet yanlış duymadınız. 1 Mart 2012 tarihinde Google resmi sitesi ‘nden kapatılma konusu ilgili açıklama yaptı. Bu uygulamadan Blogger kullanıcıları etkilenmeyecek. Hepsinden önemlisi de bu haberdi. Günümüzün ticari bir koşturmaca olduğunu düşündüğümüzde bazı kararlar yanlış gibi gelsede, ne yazık ki alınan bazı kararlar belirli 3. taraf kişileri etkiliyebiliyor. Wordpress blog kullanıcısı iseniz bazı çözümleri buradan inceleyebilirsiniz. Uygulamalar siteler arasındaki rekabeti de beraberinde getirerek yeni başlangıçlara kapı açıyor.Örnek vermek gerekirse İzleyiciler Gadgetinin 3. taraflarca hükmünün kalkması. Friend Connect’in Google’un ürünü olarak devreye girmesi, bu eklentilerin yerine alternatif olarak Google+ Follows gibi Gadgetlerin ortaya çıkması verilebilir.İzleyiciler gadgeti güzel bir eklenti, ancak dikkat ederseniz ! Okuyucu kitlesinin pek kullanmadığı, hatta pek de anlamadığı bir Gadget konumunda. Basit bir örnekle, Bloglarınıza bakın. Kaç tane izleyici kayıtlı. Ne yazıkki ne izlemesini, ne paylaşmasını biliyoruz. Bilmemekle kalmayıp öğrenme ve araştırma içgüdülerimiz de yok olmuş.Düz bir mantıkla bilgisayarı kullanıyoruz. Yazılan yazılara G+, yorumlarda yanıt, hatta yazılarda yorum yazmaya bile üşenen bir mantalite yapısına sarılmış düşünce yapımız var. Araçları biz mi kullanıyoruz ? Yoksa araçlar mı bizi kullanıyor ?  Önce bu soruyu kendimize soralım. Araba kullanmak için ehliyet almak gerekir. Bunun anlamı bir eğitimdir ve bu eğitim mecburidir. Bazı konuları öğrenmek için bir kanun yada tüzük mü olması gerekiyor. Özgür irademiz yok mu oldu ? Konumuz Google Friend Connect bu konuda birçok yazılar yazılıyor, çiziliyor. Birçok manevralar yapılıyor. Konuyu adam gibi anlatan yok. Birçok yazı okuyorum, sırf yorum alabilmek ve SEO analizlerini yoğunlaştırabilme adına o kadar manevralara raslıyorum ki, inanın bu işin çılkı çıkmış. Google bile takip konusunda zorlandığını hissediyorum. Araştırma yaptığınızda Google Panda konusuna raslayacaksınız. panda uygulaması geniş bir proje ve henüz tam devreye girmiş değil. Umarım başarılı olur ve kopya içerik üzerinden rank sağlayanları durdurur. Sizlerinde bir çift sözünüz varsa belirtin lütfen. Konuya sessiz kalmayın.

Google Friend Connect İle ilgili dökümaları inceleyebilirsiniz

Yorumlar

 1. Google friend connect kapatılmasın bence. Panda çok iyi olur umarım en yakın zamanda devreye girer. bu arada bugün sayenizde alexa' ya kayıt oldum teşekkürler paylaşımlarınız için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @mrandmrs blackk
   Merhaba, şu aşamada olmasada Google izleyiciler devrede olduğundan bir geçiş dönemi yaşanıyor.GFC de bu geçişin içinde.Süreç bittiğinde aktarım başalayacaktır kesin.Alexa gerçekten elverişli ve tutarlı bir site.Tarayıcınıza uzantısınıda ekleyin.Teşekkür ederim.

   Sil

Yorum Gönder