Dinamik Blog Sidebar Gadget Kullanım Hataları

Sidebara eklenen gadget sayınızı azaltın
Klasik ve Dinamik olarak kullanılan bloglarınızda Sidebar (Kenar çubuğu) Gadget sayısını azaltın.Geliştiricilerin seçimlerinden oluşan Gadgetleri kullanın. Yaklaşık ekran büyüklüğüne göre 10 adet gadget sığabilmekte.Bu Gadgetlerden sizlere önerecek olduklarımı kullanarak daha aktif bir bloga sahip olabilirsiniz.Gadgerler sekmesinde Dinamik bloglarda kullanacağınız Gadgetler kırmızı ile yazılmıştır.Gadgetlerin tümünü kullanırsanız bazı önemli Gadgetleriniz görülmez. Anlattığım konunun özün de bubilgiler yatmaktadır.

Kulanılmamasını, önerdiğim Gadget'ler Nelerdir ;
1. Anketler,
2. Hakkında, zaten blogunuzdaki her alandan kişi hakkınızda yazınıza ulaşabiliyor.Gereksiz yer kaplıyorlar.
3. Slaytlar, İstatistiklere bakın kaç kişi slayta bakmış. Bulamassınız.
4. Metin dosyaları, 

5. Telif hakları gibi yazılar.
Kesin bunulması gereken Gadgetler Nelerdir ; 

Okuyucularınıza güven vermek zorundasınız.
1. İletişim formu , iletişim formu için yazdığım yazılardan faydalanarak yapabilirsiniz.
Sorun yaşarsanız bana ne istediklerinizi ilgili yazı, yorum kısmından bildirin size gönderebilirim.

İletişim formu nasıl yapılır inceleyiniz.2. Hakkında yazısı. Sizin kısa CV nizi anlatan konulardır. İnanmayacaksınız ama 500/800 kişi bu konuları inceler. Misafir hattı bölümü , yada istek hattı. Okuyucularınız aradıkları bulamadıklarında bu bölüme yazabilirler.
3. En önemli konu Sağ tarafda açılan pencerede (pop-up) (Abone) gadgetinin konulmasıdır. Okuyucularınız sizle nasıl haberleşecek, yada abone olacak. Çok fazla gereksiz Gadget eklediğinizde Subscribe gözükmeyecek, alt kısımda kalacaktır. Birde küçük ekran kullanıyorsanız, büyük sorun olacaktır.
Diğer gadgetleri yapılandırabilirsiniz. Örnek olarak benim Dinamic blogumda kenar çubuğunda açılan ve uygulanan işlemlere bakabilirsiniz.

Blog sitesi nasıl kurulu ile ilgili önemli yazılara bakabilirsiniz.

Gerek duyarsanız ve bazı durumlarda lazım olabiliyor "DUYULAR" olarak gadget ekleyebilirsiniz. Nasıl yapacağınız konusunda buradan inceleyiniz. Duyuruları, kayan yazı soldan sağ giden yazı, aşağıdan yukarı kayan yazı şeklinde beğendiklerinizi kullanın.

Yorumlar