Blog Yazı İçeriğine Yan Yana Resim Ekleme

Bloguna Yan Yana Resim Ekle
Google Drive Dökümanlarla kod kullanmadan resimlerinizi yan yana dizebilirsiniz.
Klasik ve Dinamik blog yazılarınızda resimlerinizi yan yana nasıl  koyacaksınız ? 
Resimlerinizi istediğiniz boyutta ayarlayabilme özelliği ile hangi aracı nasıl kullanacaksınız ? Yapmanız gereken işlemler nelerdir? Şimdi bu konuları inceleyelim. 
Google Drive Ürününü Bilgisayarınıza indirerek hızlı bir şekilde uygulamaya başlayabileceksiniz. Konu başlığı uzun olduğundan açıklamayı hemen başlık altında yazmayı uygun buldun.
Uzun başlıklar, Google Web Yönetici Araçlarında, sizde inceledi iseniz uygun olmayan ve arama motorlarınca tam anlam teşkil etmeyen bir yazı öğesi sergilemektedir. Ayrıca bu konuya gereğinden fazla önem vermenizi tavsiye ederim. Blog yazarları için 20 altın kural başlıklı yazımda bu nedenlerden bahsettim. Arzu ederseniz inceleyebilirsiniz.
1. Google Drive nedir ? 5 Gb lık ücretsiz barındırma alanı veren Google ürünü hakkında bilgi alıp, Google Drive indirerek bilgisayarınıza kurabilmek için aşadaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.Bağlantıyı açtığınızda size bilgi veren bölüm ile karşılaşacaksınız.İndir sekmesine tıklayarak kuruluma başlayabilirsiniz.
Google Drive hakkında bilgileri okuyun.
2. Kurulumu tamamladıysanız, Google Drive Dökümanlar ile neler yapabilirsiniz başlıklı yazımdan, daha fazla bilgi almanız mümkündür. Tüm bu aşamaları tamamlamış olarak kabul ederek, yazılarınızda yan yana resim nasıl yapılır başlıklı yazımın açıklamalarına devam edebiliriz.
3. Resimlerinizi yan yana sıralayarak, farklı boyutlandırma için açmış olduğunuz dökümanda yazınızı yazın ve resim ekleyeceğiniz yeri belirleyerek ;
Yukarıda Tablo sekmesine tıklayın → Tablo ekle → Yan yana üç tane seçmek üzere kareyi seçerek tıklayın.


Açılan görüntü şu şekilde olacaktır. A, B, C hücreleri gibi görülür. Bunların sizlere yabancı gelmemesi gerekir.Office proğramı kullanmayan yok gibidir.Bu hücrelerde ondan farksızdır.
A
B
C
A. Hücresine tıklayın → Ekle → Resim → Masaüstünüzdeki resmi seçin, resim A hücresine eklenecektir. Eklenen resmimiz hücrenin dışına çıkacaktır resme tıkladığınızda kenar bağlantılarını göreceksiniz. Oklarla belirlediğim yer. Kenar bağlantıyı maus'unuzla tutun hücre içine doğru sürükleyin. Alt yada üst tarafı da aynı şekilde konumlandırın. Resmin hücre içine sığdığını göreceksiniz.Dikkat ederseniz hiçbir kod kullanmıyoruz. 
B ve C hücrelerinizde farklı bir resim kullanıp, resmi küçülterek hücrelere sığdırın. 
Kenarlıkları bu şekilde kullanabileceğiniz gibi, kenarlık kullanmadan da resimleri gösterebilirsiniz.
Resimin iki değişken boyutu
Üç Adet Resmimizin hücrelere konumlandırılmış görünümü
Yan yana üç resim nasıl eklenir
4. Resim kenar çizgilerini nasıl kaldırırım ;
Resim kenar çizgilerini kaldırmak için, herhangi bir resmin kenarına tıklayın → Sağ maus → Tablo Öelliklerine tıkla →
Tablo kenarlığı : Ok işaretine tıklayın ve beyaz rengi seçin.Dilerseniz renklide yapabilirsiniz. Herhangi bir rengi seçin.Kenar çizgileri renkli olur.
1 nk : Ok İşaretine tıklayın. 0 nk tıklayın. Dilerseniz kalın cizgi ve renk verin.
Hücre arka plan rengi : Ok işaretine tıklayın yok'u seçin. Herhangi bir renk seçerseniz resminizdeki fon arka planı renkli çıkar. Deneyin, hangisi hoşunuza giderse kullanın.

Tablo Öellikleri
5. Tüm işlerimiz bitti yaptığınız işlemi seçip kopyalayın ve blogunuza yapıştırın.
Artık orda burda resim kodu aramanıza gerek yok.Eklediğiniz resimlere bağlantı linki de verebilirsiniz.

Yorumlar