Blog Resimlerini Farklı Boyutlandır

Google Drive
Blogger editörü haricinde, Resimlerinizi istediğiniz oranda boyutlandırabilirsiniz. Proğram kullanmadan, resim editörü kullanmadan, Google Drive Dökümanlarda masa üstüne eklediğiniz resimleri, köşesinden tutup uzatarak istediğiniz ebatlara ayarlamanız bu kadar kolay.Resim ebatlarınızı değiştirmek için siz halen değişik proğram mı arıyorsunuz ? Bırakın artık. Herşey elinizin altında. Sadece elinizin altında olanları harekete geçirmeniz yeterli.

Anlattığım konu size garip gelebilir.Dünyada ki her buluşun arkasında da gariplikler yatmakta olduğunu hep unuturuz. Peki bu işi nasıl yapacağız ? Hadi başlayalım.1. Google Drive ürününü duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Siz de bu eklenti yoksa hemen kuralım.Kurduktan sonra nelerin elinizin altında olduğunu o zaman daha iyi anlayacaksınız.
Google Drive indirin. Ücretsiz olan bu proğramı, bilgisayarınıza masa üstüne kurun.
2. Google Gmail açın üst menüde Drive yazısına tıklayın. Google Drive açılacaktır
Gmail gbar
3. Google Drive açtıktan sonra ;
Oluştur → Döküman → Tıklayın
Google Drive
4. Dökümana tıkladıktan sonra açılan sayfada “BLOG ÇALIŞMA DOSYALARIM” veya farklı bir isim verebilirsiniz.
Örnek ; Benim verdiğim isim “BLOG YAZI EDİTÖRÜM”
Tüm işlemler tamam şimdi bir resimi masa üstünüzden nasıl ekleyeceğiz ve boyutlandıracağız inceleyelim.
Menüden Ekle → Resim tıkla → Yüklemek için resim seç → Masa üstünüzdeki bir resmi seçin ve yükleyin. Yüklediğiniz resme tıklayın ve kenarların uzatın. İstediğiniz boyutlandırmayı yapın ve bırakın. Google Drive her yaptığınızı otomatik kaydeder. Şu anda bu yazımı bu dökümanda yazıyorum.Anlatılanları video olarak kaydedeceğim. Lütfen izleyin ve sizde aynı şekilde kullanın.Konuyu beğenirseniz veya beğenmesseniz bir yorumla belirtin lütfen. Şimdiden kolay gelsin.
Google dökümanlar ile ilgili diğer konular
Blog Resimlerini Farklı Boyutlandır Video izleyin


Yorumlar