WordPress Paylaşım İconlarını Yapılandırın

Wordpress Paylaşım İconlarını
Wordpress ile Blog açtınız, Sosyal Paylaşım İconlarını nasıl yapılandıracaksınız ? Paylaşım iconlarını yazınızın altında nasıl göstereceksiniz? Wordpress ile blog açmış yeni blogculara yardımcı olması için, aşağıda belirtiğim adımları uyguladıklarında bloglarına artık paylaşım iconlarını kullanabileceklerdir. Arkadaşlar öncelikle Sosyal Medya site kaydınızın olması gerekmektedir.
Hepsinden önemlisi de blogunuzun URL’sini temsil eden bir medya sayfası olması çok önemlidir. Sosyal paylaşım sayfanız yoksa kesin oluşturun.

Yapılacak işlemler :
1. Wordpress blogunuza giriş yapın
2. Ayarlar ⇒ Paylaşma sekmesine tıklayın.
3. Sayfada beş adet Sosyal Paylaşım iconları ve yanın da ekle yazan bir menü göreceksiniz. Sayfa görünümü aşağıda görülmektedir.

5. Twitter bağlantısına tıkladığımda “Twitter uygulama izni” Twitter size izin vermeniz için bir sayfa açacak.Tabiki izin veriyoruz.
Twitter uygulama izni
6. İzin onayımız geliyor.Hemen yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.Blog kullanıcıları için bir onay kutusu.
Twitter izin onayı
7. Onay işlemi tamamlandıktan sonra blogumuzda Twitter bağlantısının yanında paylaşıldı yazısınız göreceksiniz.Diğer paylaşım iconlarını aynı şekilde yapılandıracaksınız.
Twitter paylaşım onay görüntüsü
Sosyal iconlardan Facebook, Twitter, Tumblr paylaşımlarını ekledim.
Bundan sonra ne yapacağız ?Eklediğimiz iconların yazılarımızın altında görülmesi için yapılacak işlemler nelerdir inceleyelim.
1. Hemen alt sekmede üç adet yazı bulunmakta.
a: Mevcut hizmetler
b: Etkin hizmetler
c: Canlı önizleme
a: Mevcut hizmetler :
Yan yana dizilmiş yapılandırılmış ve yapılandırılmamış iconlar mevcuttur.Biz yapılandırdıklarımızı mausumuzla sürükleyerek, bir altta bulunan etkin hizmetlere taşıyoruz.
b: Etkin hizmetler :
Etkin hizmetler kısmında gereksiz iconları sürükleyerek yukarı alınız.Bu kısım taşıma işlemi görevi yapar.
İconları kendi aralarında istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.
c: Canlı önizleme :
İsmindende belli olduğu gibi tüm yaptığınız işlemlerin önizlemesini gösterir.
Yapılan işlemlerin son halini aşağıdaki resimde görebilirsiniz.
Sosyal paylaşım iconlarının son şekli
Hemen alt sekmede düğme görünümleri mevcuttur.Tek tek kontrol ederek arzu ettiğiniz görünümü seçebilirsiniz. Düğme stili kısmında, Resmi düğmeler seçerseniz bağlantılar yanında tıklanma sayılarınıda görebilirsiniz. 
Sizde anlatılanları uygulayarak blogunuzdaki Sosyal Medya İconlarını yapılandırabilirsiniz.Yardıma ihtiyac duyarsanız yorum yazmaktan çekinmeyin.

Yorumlar

 1. Wordpresse google+ paylaşım butonu eklenebiliyor da neden blogger paylaşım butonu eklenemiyor..Tumblr bloğuna gönderdiğim gibi Blogger Blogspot bloğuma da gönderebilmek istiyorum yazılarımı... Bunun için özel yapılandırma butonları var ama ben Blogspot paylaşım urlsini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Temel Konuk
   Bey merhaba, Güzel bir konu başlığı vermişsiniz.Teşekkür ederim.Ancak WP'in böyle bir uygulaması yok. Aynı sistem gereği Blogger dan da WP gönderme şansınız yok.Sonuç olarak her iki blog bribirinin rakibi olduğundan dolayı arzu ettiğiniz uygulama eklenti veya uzantılarla yapılabiliyor.Örnek Google Web Mağazasındaki Blog This uzantısı gibi.Blogspot paylaşım URL'niz narmol bildiğiniz URL den farklı değildir.Sadece yazılarınızı değişik uygulamalar kendi sunucu bilgileri ile yönderirler. Bizlerin Blogspot sunucularına erişimizin olmadığını biliyorsunuz. WP de Google+ çevre uygulaması da 2 ay gibi bir zamandır var. Benimde WP blog'um var bende normal uygulama kullanamıyorum.

   Sil
  2. Teşekkür ederim Adnan Bey, öğrenmiş oldum, rekabet konusunu hiç hesaba katmamıştım. Tekrar teşekkürler, kolay gelsin sizlere :)

   Sil
  3. @Temel Konuk :
   Bey, bende teşekkür ederim. WP dikkat edin askıya alınmayın sakın.Çok güzel bir blog olması önemli değil.Önemli olan çalışma şekli.Yardım forumlarından doğru cevap bile alamazsınız. 3 blog kapadım bu nedenle.

   Sil
  4. Adnan Bey, WP askıya alınma olayı nedir? Ben wordpress.com üzerinden blog kullanıyorum.. wordpress.org üzerinden site değil benimki. bloğum kişisel blog. kendi paylaşımlarımı yapacağım, wordpressten eklentiveya yapılandırmalar ile paylaşımlarımı diğer ağlara wordpress üzerinden gönderecem.. Herhangi bir sorun mu oluşuyor..

   Sil
  5. @Temel Konuk : Bey merhaba, org uzantılı site zaten. http://adnanguney.wordpress.com/ bu benim blog'umdu şimdi ne giriş yapabiliyorum nede yardım alabiliyorum. Ücretli wp site yedekleme ve geri yükleme sonucu 10 sn de askıya alındı.4 Aydır bireşy yapamadım.başı boş geziyor.İçerisinde birçok yazım mevcut.yayından da kaldırmıyorlar.Yani askıya alındı.Bunu anlatmak istedim.paylaşım yapmanız için bir sorun yok zaten.Ancak yinede dikkat edin.

   Sil
  6. Anladım Adnan Bey, geçmiş olsun, üzüldüm bu duruma.. İnşallah başkalarının başına gelmez.. Bloğunuzu beğendim, güzel, faydalı paylaşımlarınız var Wordpressinizde.. İnşallah çözülür bir an önce sorununuz..

   Sil
  7. @Temel Konuk
   Bey çok teşekkür ederim.Çözüleceğini sanmıyorum. Uzun zamandır bu şekilde devam ediyor. WP çok güzel olabilir ancak ücretli geçiş için zorlayan bir blog yapısına sahip.Ücretli WP sitesi vardı onuda kapadım.En güvenilir Blogger diyorum.Herşey açık blog'unuza istedinizi ekleyin çıkarın.Başka ne olsun.Tekrar görüşmek üzere sizlerede kolay gelsin.

   Sil

Yorum Gönder