Dinamik Blogda CSS Kodu Nasıl Çalıştırılır

CSS Kodlarını Nasıl Eklenir

Dinamik Blogunuzda CSS Kodlarını uygulamak istediğinizde blogunuz uygulamaya cevap vermeyebilir.CSS kodunu yapıştırdınız, kaydet’e tıkladınız blogunuz kayıt işlemini gerçekleştirmiyor. Çok istediğiniz bir uygulamayıda kullanmak istiyorsunuz. Tüm işlemlerden vaz mı geçeceksiniz ? Hayır. Mücadeleye devam. CSS kodunu blog özelleştirGelişmiş ⇒ CSS ekle kısmından yapıştırdınız ama blogunuz size cevap vermiyor ise farklı bir yol deneyeceğiz.


Dinamik blogunuzda CSS alanına kod yapıştırdığınız halde kaydet çalışmaz ise yapılacak işlemler ;
1. Blogger paneline girin ⇒ HTML şablonunu açın
2. CTRL + F arama kutusu ile aşağıdaki kodu bulun.
3. CSS kodlarını eksiksiz kopyaladıktan sonra bu kod’un hemen altına yapıştırın. Şablonu kaydedin.
Test blogumda yaptığım çalışmalar sonucu tüm kodları kabul etmekte olduğunu göreceksiniz. Guneytest2
Sidebardaki tema değişimlerinde ayrıca denenmiştir.Hepsinde çalışmaktadır.


Değişiklikleri anlamak için, Sidebardaki temaları tıklayarak inceleyin lütfen.

/* END CUT */
Blog HTML Şablonu End Cut kodu

4. Diğer alternatif kod aşağıda olup, bu kodu bulduğunuzda CSS kodunu hemen üstüne ekleyebilirsniz. 

]]></b:skin>
HTML Şablonu Alternatif b skin kodu

Her iki kod CSS eklemeniz için hedef belirlemek amaçlı verilmiştir.Siz sadece bulduğunuz kod kısmına yazılanı uygulayacaksınız. Her ikisinede yanlışlıkla CSS kodu yapıştırmayın çalışmaz. Birini seçin ve işlemi tamamlayın.

NOT: Temanızı değiştirdiğinizde CSS kodlarının da değiştiğini ve çalışmadığını unutmayın. Yeni tema seçiminden sonra, tüm CSS kodlarını yukarıda anlattığım gibi uygulayabilirsiniz.
Problem yaşarsanız lütfen yorumlarda belirtin.

Yorumlar

 1. hocam selam.Benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.iframe ile bir siteden bir şey alıp siteme ekledim,kendi siteme yerleştirdim.yayınladığım sayfada,çıkan kısmın yükseklik ve genişlik ayarlarını html kodlarından nasıl yapabilirim.yani karşı sitenin en üstte ismi çıkıyor.yayın sayfamdaki yükseklik genişlik ayarlarından onu nasıl ayarlabilirim yarımdıımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Orjin : Merhaba,
   İframe gömme yaptığınızı anlıyorum. HTML modunda iken iki ayar vardır.Bunları yaptığınızda istediğiniz genişlik ve yüksekliğe getirebilirsiniz. Siz vereceğim link tüm iframe gömme işlemleri için geçerlidir.İnceleyin lütfen.
   http://guney59.blogspot.com/2012/12/site-gomme-nasl-yaplr.html

   Sil
  2. @Adnan Güney,Merhaba tekrar.
   Verdiğiniz linki inceledim.Bilmediğim yeni bir şey daha öğrendim.Fakat benim öğrenmek istediğim,yada yapmak istediğim gömme özelleştirmesi bu değil.Hoş düşündüğüm şeyin olup olmayacağını da bilmiyorum.Şöyle söylüyeyim <iframe... kodunda ki height=.. değerini değiştirdiğim zaman;bloggerin yayın sayfası aşağıdan yukarıya doğru verdiğimiz değer ölçüsünde uzatma yada kısaltma yapıyor.Benim yapmak istediğim şey ise bunun tam tersi,yani yukarıdan aşağı doğru kısaltma yada uzatma yapabilirmiyiz?Şablondaki html kodlarından bunun yapılması mümkünmü.Bu arada dinamik temayla harikalar yaratmışsınız,tebrik ediyorum sizi.Acemi bir blogger kullanıcısı olarak,bayağı uğraştım fakat dizaynı zor geldiği için,dinamik temayı kullanmaktan vazgeçtim:Ayrıca bloğunuz da vermiş olduğunuz bilgiler için de teşekkürler.

   Sil
  3. @Orjin . Merhaba,
   Yazıyı gömme yapmanız için vermemiştim.sadece değerlerin ne işe yarayacağının tatbikatını görmenizi istedim.Görüntünün aşağıdan yukarıya veya yukarıdan aşağı ayarlanması aynı işlemi verir.Yükseklik değerini eklediğiniz eklentide düşürdüğünüzde boyutu ayarlayan dikey çubuk devreye girere.Yapmak istediğiniz görüntünün kendisini küçük boy olarak ayarlamsa böyle bir kod yok. Sayfa üst kısıma bir yazı yazmak ise bunu html modunda üstte bir yazı yazarak görüntüyü bir alt kısma itebilirsiniz.Zaten başka bir ayarıda yoktur.Denemedim ancak YouTube embed kodunu kopyalayın ve bu kod içinde yapmak istediklerini deneyebilirsiniz.Videoda görüntü küçülmesi yapacaktır.Sizin neyi yapmak istediğinizi bilmiyorum.şablonla bir alakası yoktur.İframe kodunu ekleyeceğiniz sayfada ancak ayarları yaparsınız. Veya gadget içinde.Dinamik Blogger beğendiğiniz için teşekkür ederim.Aslında çok basit 10 dk bile zaman almaz.Bilinmeyen her konu çok zor gelir.haklısınız.Menüde dibanik blogger etiketine tıklarsanız kısa zamanda yapmanızı sağlayacak anlatımlar mevcut. Yorum için teşekkür ederim. Dinamik blog kurmanızı öneririm.Görüşmek üzere.Kolay gelsin.

   Sil

Yorum Gönder