Blogger Google+ Çevrelerden Bahsetme Yenilikleri

Profil bağlantıları

Blogger Yazı Editöründe yapılan Yenilikler
Blogger Bloglarınızda yeni yazı yazarken artık profillere bağlantı veren eklentiyi kullanabilirsiniz. (+ ve @) Klavye işaretleri ile çevrelerinizde bulunan insanlarla bağlantı sağlamanız, çok kolay hale getirildi. Yazınızı yazarken çevrelerinizden birinin adını yazmanız gerektiğinde örnek ; +Adnan Güney şeklinde yazdığınızda açılan pencere ile çevrelerinizi haberdar eden bir bağlantı sağlamış olacaksınız.
Google+ Followers, G+, ve Google Plus Yorumlarındaki, (+), gibi yeniliklerden sonra Blogger
Blog yazı editöründe (+) işaretine tıkladığımızda çevrelerimizde bulunan kişiler, blog yazı editörlerimizde de çıkmaya başlayarak kullanıma sunulmuştur.


20.12.2012 tarih itibari ile, Google forumlarında yer alan konu, Yazılım Mühendislerinden
+Malte Ubl tarafından 19 Aralık 2012 23:24 tarihinde Blogger üyelerine mesajla bildirilmiştir. Konuyu incelediğimizde, bize gelen mesaj 18 Aralık 2012 03:41 PST tarihinde gelmiştir. Yani yaklaşık Türkiye saat dilimi farkı ile 4 saat aralıkla. Bu da Türkiyenin yeni konulardan haberdar olması arasında 4 saat gibi geç bir zaman dilimini ortaya koymaktadır.

Bu konu bu kadar önemli mi ? Bence çok önemli değil. Zaman tüneli bu olsa gerek.Türkiye de saat 23,24'ü gösterdiğinde orada saat, sabah 03,41 göstermektedir. farklı gibi gözüksede aynı zaman dilimidir aslında. Sadece duygularımız, yaşamımız, algılarımız farklıdır.Zaman aynıdır.

Bu yenilikten faydalanabilmeniz için ;
1. Blogunuzun Google ayarlarını yönetmeniz
2. Google+ Profiliniz ile Blogunuzu ilişkilendirme
3. + Sayfanız ile Blogunuzu ilişkilendirme
4. Blogger görüntü adınız altında bloglama yapmanız gerekmektedir.


Yeni uygulama Blogunuzda aktif değilse, yukarıdaki maddelere buradan bakabilir, 
Google Profil Blog ilişkilendirme ile ilgili yazımı inceleyerek uygulamayı başlatabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi ben halen Blogger Blog Kategori eklentisinin yapılmasını bekliyorum. Blogger için bu eklentinin neden halen yapılamadığını merak edenlerin başında geliyorum. Çok önemli değil. Ancak büyük eksiklik. 
Bana göre bu eklenti yapıldığında Blogger için artık birçok sorun ortadan kalkacak, etiket çöplüğü bitecektir.
Blogger Mühendisleri herhalde bu ikinci yazımda beni duyarlar.
Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorumlar