Blogger Harikalar Tic.Teması Kurulum ve Tasarımı

Kurduğumuz blog görüntüsü
Blog açtıktan sonra yapılandırdığımız blogumuzun görseli
Blogger bloglarımızda beğeneceğinizi düşündüğüm Harikalar Tic.adlı “Tema” Templates’i sizlerle paylaşmak istedim. Bu temayı hiçbir “CSS” kodu kullanmadan doğal haliyle mümkün olduğunca tasarlamak ve sizlerinde basit bir temaya uygulayacağınız küçük işlemlerle istediğiniz şekle nasıl getirebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Uzun zamandır, tema üzerinde çalışmalar yapıyorum.Beğendiğiniz bir temayı buluyorsunuz ancak temada yapmanız gereken birçok işlem ve hata çıkıyor.Bunca emek kısa zamanda zaman kaybına dönüşüyor.Yaptıklarınızı çöpe atarak başa dönmekten başka bir işe yaramıyor. Bu düşünce ile blogger şablonlarından seçeceğim basit bir temayı kendim değiştirmeye karar verdim.Hemen işe koyuldum ve şu anda hem temayı değiştiriyorum hemde sizlere bu yazıyı hazırlıyorum.
Temayı birçok kodlarla değiştirmeniz mümkün.Fakat bu defada kodlarla devamlı oynamanız gerekmekte.


Blogger yapı gereği tüm kodlarla oynamanıza müsade ediyor.Zaten birçok örneklerle bunu görüyor ve izliyorsunuz.Dikkat ettiğim bir konuda, birçok blogger kullanıcısı var büyük bir çoğunluğu bu kodlarla fazla uğraşmıyor veya uğraşamıyor. 
Blogumuzu ilk kurduğumuz andaki ham hali
Bu düşünceden hareket ederek, yeni bir blog kuran birinin kısa zamanda bir blogger temasını yapılandırabilecek, anlatılanlarıda video ile pekiştirmek istedim. Herhalde çok yararlı olacaktır.

Yeni kurulan bir blogger blogda neler yapılabilir ?

Blog başlığımızı örnek : Eklentiler olarak belirledim.
Blog adınıda : “guneytes1” verdim.İçi boş bizi bekliyor.Neler  yapabileceğimize bakalım. Yapacaklarımız işlerin, size fikir vermesi açısından videomuzu izleyebilirsiniz.


Yeni temanızı tamamen özelleştirmeyi düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Temanızın Tasarımını nasıl yapacaksınız ? Blog Kategorileri açılır menüdedir. Menü üzerinde Tema Tasarım simgesine tıklayın. Yazının en altından başlayarak yukarıya doğru çıktıkca daha gelişmiş yazıları göreceksiniz. Yapabileceğini düşündüğünüz yazıdan başlayın. Yapamadığınız kısımları yorum yazarak yardım alın. Diğer kategoriler Sidebar sekmeli widget Kategoriler isminde listelenmiştir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)