Blog Okuyucularınızı Arttırmak İçin 4 İpucu

Blog Yazarlığı
Blogunuz da işleriniz dolayısı ile, yazı yazamıyor olabilirsiniz.Yeterli zaman olmayabilir. Blogunuzda başarılı olabilmeniz için, bir hedef belirleyebilirsiniz.Blogunuzda, günde en az iki yazı yazmanız, blogunuzun başarısını arttıracaktır.Popüler bir yazı hazırlamak; Zaman, araştırma, test gerektiren bir çalışma ile gerçekleşir. Bu işlemde uzun zaman gerektiren bir eylemdir. Popüler yazı yazarken harcayacağınız uzun zamanı, kısa mesajlar ile takviye edebilirsiniz.


Blogunuza hiçbir yazı yazmamaktansa, kısa mesajlarla anlatmak istediklerinizi, dört başlık altında gerçekleştirmeniz mümkündür.
1.Görsel kullanın
2.Giriş yazınız güçlü ve sağlam olsun.
3.Kısa prağraflar kullanın
4.Yazı sonunda sorulacak sorularınız olsun
1.Görsel kullanın
Yazılar da kullanılan görseller, okuyucu kitlesini çok etkilemektedir.Görsellerin akılda kalıcı olmasına dikkat edin. Resim bulmak için zorlanmayın.Flickr, Google görsel arama kullanabilirsiniz.Ancak resimleri ticari amaçla kullanmayın.Telif haklarına dikkat edin.

Blogger Yazarlık

2.Giriş yazınız güçlü ve sağlam olsun
Okuyucularınızı ikna edici ve bilgi verici basit tanıtımlar yapabilirsiniz.Blog başlığınızı spot bir yazı gibi görürseniz, başlıktan sonra gelen, önemli kısa yazınızı açıklayan konudur.
3.Kısa prağraflar kullanın
Gereksiz biçimleme ve açıklamalardan kaçının.Birkaç paraflık bir açıklama yeterli olacaktır.Yazınızda ilgi çekecek konuları vurgulayın. Bu durum, Blog yazınızı okumak için ilgi odağı haline getirecektir.
4.Yazı sonunda sorulacak sorularınız olsun
Yazılarınızın sonunda “ne düşünüyorsunuz”, “konu hakkında bir yorum” vs. gibi yazılar yazarak okuyucularınızı davet edecek cümleler kullanın. Basit fakat cekici olarak okuyucunuzun dikkatini çekebilirsiniz.
Blog Yazı Soruları
Bu 4 safhada yapacağınız çalışma ile blogunuz yazısız kalmayacak, yeni yazılar ve yorumlar ile yeni konuları yakalayabileceksiniz.

Bu konudaki fikirleriniz, düşünceleriniz nelerdir sizde yazabilirsiniz.Sizin de değişik fikir ve önerileriniz olabilir, bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

Tumblr'da Güvenli Mod nasıl kapatılır

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)