Blogger Yerleşim Gadgetleri Neden Çalışmıyor

Blogger Yerleşim Gadgetleri Neden Çalışmaz ve Çözümleri ; Blogunuzu açtınız ve Blogger yerleşim Gadgedleriniz çalışmıyor.Daha önceden yapılandırdığınız gadgetlerinizi sürükle bırak yöntemi çalışmıyor. Hatta gadgetlerinizi görüyorsunuz ancak sürükle bırak yöntemi ile taşıyamıyorsunuz.
Telaş etmeyin !
Şu anda bende aynı problemi yaşadım. Yaklaşık 3 aydır bloguma bakamadığım için, acaba bir değişiklik ve uygulama mı var diye inanın bende telaşa düştüm. Hemen araştırma yaptım ve yaklaşık 2 saat sonra sorunu çözdüm. İnanın sorun o kadar basitti ki !
Bu zamana kadar hiç yaşamadığım tarayıcım Chrome blogumdaki gadgedleri taşıyamama ve
değişiklik yapamama kararsızlığını sergilemişti.Tarayıcımdan memnunun ancak oda bazen hatalı olabilir. Tarayıcımın hata yapmayacağı iç güdüsü beni bayağı uğraştırdı, zamanımı aldı.İşte yanıldığım konuda bu oldu. Neden hata yapmasınki ? Daha önce kullandığım tarayıcıları sildiğimden yeniden kurdum ve hatanın tarayıcıda olduğunu gördüm.
Resim 1. Gadget ayarı bozulmuş görsel
Gadgedleriniz çalışmıyor
Umarım bu geçici bir durumdur.Chrome‘u seviyorum.Temiz sade ve hızlı.Bilgisayarı kasmıyor.Google ürünü olması ve bu ürünleride kullanıyor olmam daha çok sevmemi sağlayan nedenler arasında yer alıyor.
Peki şimdi ne olacak ? Geçici süre ile değişik tarayıcıda çalışacağım.
Resim 2. gadget ayarları düzeltilmiş şekli
gadget ayarları düzenlemiş hali
Sizde böyle bir konu yaşarsanız, bilgisayarınızın düğmeleri ile oynamayın ve karıştırmayın diye böyle bir yazıyı yazma gereksimi duydum. Umarım sizlerede yardımcı olmuşumdur.
Sizlerinde bu türden sorunlarınız olduğunda yorumlarda belirtebilirsiniz. Gadgetlerinizde sürükle ve taşı işlemi yapamazsanız Gadgedleriniz için ne yapmanız gerektiğini buradan inceleyebilirsiniz.

Sisteminizi birkaç gün önceye geri yüklemenizde işe yarayan bir uygulamadır. Hatta Google Blogger yardım Gruplarına katılarak sizde çözümlere katgı da bulunabilirsiniz.

Ben hangi yolu seçtim merak ediyorsanız anlatim.Tüm denemeleri yaptım sonuç istediğim gibi olmadı, sonuç olarak 3 gün öncesine sistemi geri yükledim ve düzeldi.

Blogger Yerleşim Gadgetleri Neden Çalışmıyor videomuzu izleyelim

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)