Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Attribution (Footer) Alt Bilgi Gadget’ini Aktifleştir
Attribution (Footer) Alt Bilgi Gadget’ini Aktifleştir

Hepimizin bildiği gibi Attribution kaldırılmıyor ve diğer Gadget'lar gibi başka bir yere sürükleyip bırakamıyoruz.İşte bunun çözüm yolu...

Blogger Klasik blog’larınızda “Footer” Alt bilgi Gadget’iniz, fare ile taşınamaz, değiştirilemez gibi bir hata ile karşılaştığınızda yapılması gerekenleri videolu anlatımla dahada kolaylaştırarak sizlere sunuyorum.
Attribution Aktifleştirme başlıklı bir önceki yazımızda, ne yapmanız gerektiğini anlatmıştım.Yine aynı konuyu günümüz koşulları itibari ile tekrar ele alarak, hiçbir kodu kaldırmadan Footer’da yer alan Attribution gadgetimizi nasıl etkili hale getirmemiz

gerektiğini, yapılan işlemleri video’lu, teorik ve pratik olarak birleştirmeyi düşündüm.
Umarım birçok arkadaşımızın bu sorununu kökünden çözmüş olmamızdır. Konu ile ilgili anlaşılmayan bir kısım olduğunda lütfen yorum kısmından sorun.Yorumlarda sorduğunuz konular hakkında anında epostanız ile, haberdar olabilmeniz için yorum kısmı yanında bulunan “Eposta yoluyla haberdar ol” seçeneğine tıklamayı unutmayın. İstediğiniz zaman eposta aboneliğinizden çıkabileceğinizi hatırlatmak isterim.
Yapılacak işlemler :
Adım 1:
Tasarım> Şablon> Yedekle ve Geri yükle (şablonunuzun yedeğini alıyorsunuz)
Adım 2:
Yerleşim> Attribution gadgeti açın>Gadget adres çubuğunun sonundaki > Attribution yazısını kopyalayarak bir metin txt dosyasına yapıştırın.
Adım 3:
HTML'yi Düzenle > Devam Et > Widget Genişlet (olmasada olur) tıklıyoruz.Klavyeden Ctrl+F tuşlarına basıyoruz.Çıkan arama kutusuna Attribution yazıyoruz. Otomatikman zaten bulacaktır.Koyu renkle işaretlenmiş olarak karşımıza çıkacak.
Adım 4:
Kod içindeki ‘true’ yazısını buluyoruz.Bu yazıyı ‘false’ ile değiştirerek kaydediyoruz. Tırnakların yok olmamasına ve aralarının açık kalmamasına dikkat edin. ( ‘    ‘ )
Örnek Doğru  :  ‘False’
Örnek Yanlış :  ‘False ‘
Dikkat ederseniz yazdığım tırnaklarda, doğru olanda içe dönüktür.
Yanlış olanda ise son tırnak ters dönüktür ve arasında boşluk vardır.Tüm kodlama işlemlerinde bu kurallara uymanız doğru işlem yapmanızda büyük etgendir.

Attribution
Attribution
Belirttiğim gibi true yazan bölümü silin yerine alttaki örnekteki gibi false yazın.


falseAttribution
Attribution
Şablonu Kaydet butonuna tıklayın.Kaydedildikten sonraSayfa Öğeleri bölümüne dönün.Dikkat ederseniz  Attribution alttaki örnekteki gibi bir görüntüye dönüşüyor yani sürükleyip başka bir yere bırakabilirsiniz.
Konu ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz.


Yorumlar

  1. daha öğrenmen gereken çok şey var ama insanlar için faydalı bir blog eline koluna sağlık

    YanıtlaSil

Yorum Gönder