Google Sites ile site nasıl yapılır

Google sites AdnanGuney59  ana sayfa görseli
Google Sites Kurulumu AdnanGuney59 adında oluşturduğum site görüntüsü.Bedava sitelerden biri olan google’dan site yapmak hepinizin hoşuna gidecektir . Bu kuşkusuz ve kesin. Kendi tasarınımızı yapabildiğiniz gibi hazır şablonlarıda kullanarak birçok tema seçmeniz mümkün.Kullanımı kolay ve kaliteli.Sanki word de bir dosya hazırlar gibi çalışabilirsiniz. Dil seçenekleri mevcut ve uygulama yapılan ülke dilinde görünümü var. Dikkat etmeniz gereken konu telif hakları ve gizlilik ilkeleri. Bunlarda her sitede ve ülkelerde mevcut olan normal konular.Şimdi adım adım Google Sites ile site nasıl yapılır konusunu çok kısa ve öz anlatmak istiyorum. Google gmail kayıdınız varsa hemen giriş yapıyoruz. Yoksa hemen gmail hesabı almak için kayıt oluyoruz.
Google sites site oluşturma
Almış olduğumuz gmail'le hesap panelimize giriş yapıyoruz.Gmail panelimizin en üst menü barda (header) Sites yazan yere tıklıyoruz.
Not: Yazının bu kısmı güncellenmiş olup, yeni gbarda bazen sites yazısı görülmemektedir.
Google sites yazısını google ana sayfasında devamlı görmek için Chrome sayfa eklentisi'ni kurarsanız daha sonra girişlerinizde sizlere kolaylık sağlayabilir.
Ve Karşımıza Oluştur diye bir kısım çıkacak tıklıyoruz. Açılan sayfada site adını belirliyoruz, temamızı seçiyoruz.Hatta galeriden önizleme yaparak istediğiniz bir şablonuda kullanabildiğiniz gibi kendinizde şekillendirebilirsiniz.

Google sites şablon seçimi
Örnekte ben deneme amaçlı blog yazdım siz site adını kendiniz belirleyeceksiniz.Bundan sonraki aşamalar sayfa editör kısmına geçtiğinizde ve dil seçeneklerinden kendi dilinizi seçtiğinizde hayal gücünüzün arzuları ile baş başa kalıyorsunuz.Kolay gelsin.
Bizden ayrılmayın. Tüm yeniliklerden haberdar olabilmek için takip edin.Hepsinden önemlisi özgün içerik yapın.Bende artık bu yolda ilerliyorum ve faydalarınıda görüyorum.
Gizlilik politikalarını zaman buldukca okuyun.Özgün içerik yazmak zaman alıcı bir iştir ancak faydası çoktur.Bende zaman zaman çok copy, paste yani kopyala yapıştır işlemini yaptım.Ancak bu fayda değil zarar verdi.Sorun değil ayda 5 içerik yazın.Ama yazınız sizin olsun.İnanın kendi yazdığım yazılardan aldığım hit çok daha fazla.
ÖRNEK SİTELER :

Goggle sites site anasayfası

Google sites anasayfa adnanguney59

Yazılarımda eksik gördüğünüz bir kısım varmı ? Yazdıklarımı yeterince anlayabiliyormusunuz? Yorumlar kısmından beni uyarmanız, daha nitelikli yazı yazmamı etkin kılacaktır.Sizleri daha fazla hangi konularda bilgilendirebilirim.Yardımcı olursanız memnun olurum.Çekinmeden yorum yazabilirsiniz.Eleştirileriniz benim için çok önemli.

Yorumlar