Blogunuzun faviconunu değiştirin

Favico nasıl yapılır
Favicon dosya özellikleri 
Favicon terimi İngilizce " Favorites Icon " dan kısaltılmıştır. Bu favicon dosyası siteniz , blog'unuz ziyaret edildiğinde adres satırında belireceği gibi adresiniz sık kullanılanlara eklendiğinde de site , blog adınızın baş kısmında görünecektir. Favicon dosyası 16×16 piksel boyutlarında (.ico) uzantılı bir grafik dosyasıdır. Modern web tarayıcıları artık .gif ve .png uzantılı dosyaları da favicon olarak gösterebilmektedirler.Yukarıdaki resime dikkat edecek olduğunuzda,tarayıcıda 3 sayfa açılmış, bunlardan 1.olan
blogger (blogspot) , 2. hemen altta büyütülmüş gözüken kovboy resmi içinde A ve G harfi yer almaktadır.Bu benim ismimin baş harfleridir.Resmin bir parçası gibi görülmekte, ancak
dikkat ettiğinizde harflerden oluştuğunu anlaşılmaktadır.Resmi büyüttüğünüzde daha net anlaşılacaktır. NOT:Ana Sayfa üzerinde görülen resim anlatılan konu ile alakalı değildir.Sadece görüntünün nasıl gözüktüğü için konulmuştur.Yapacağımız işlem diğer anlatımlarda uygulanmıştır.Bu kısma dikkat edelim lütfen.
Blogger da oluşturulan blogların  faviconu Blogger’ın (Blogger logo ) simgesi  şeklinde görünür.
Sizde biraz emek vererek kendi simgenizi hazırlayıp Firefox ve Google Chrome gibi tarayıcılarda gösterebilirsiniz.Internet Explorer 'de Sekmelerde , Sık kullanılanlarda ve adres çubuğunda favicon gözüküyor.Hazırlıyacağınız Favikonun ölçüleri (16x16 piksel ) olmalıdır.Dikkat ederseniz aşağıdaki resimde gözükmektedir.
Favico icon nasıl yapılır
Favico sık kullanılanlardaki görünümü
(Guney59 Paylaşım) yazan yere dikkat ederseniz görülmektedir.
Kendi simgeniz hazırsa herhangi bir resim hostuna Picasa, Flicker gibi servislere PNG formatında yükleyerek adres satırındaki linki kopyalayın.
Blogger şablon html düzenleme
Sağ üst köşede Tasarım >Şablon>HTML Düzenle>Devam et tıklayın>Widget genişlet ve aşağıdaki kodu bulun ; Bu kodun üstüne yapıştırın.Başlangıç ve bitiş kodu anlamına gelmektedir.Daha fazla bilgi için HTML bilginizi geliştirin yazımızı inceleyiniz.
Bu işlemlere başlamadan önce Tam Şablonu Yükle  yazan bağlantıyı kullanarak  mevcut  şablonunuzu yedekleyebilir ve her hangi bir aksiliğe karşı yapmış olduğunuz tüm işlemleri geri alabilirsiniz.
Örnek :Sizin Favicon linkini aşağıda renkli yazılan yere gelecek şekilde yapıştırın.Tırnakları yok etmemeye çalışın.
Uygulamanın sonucunu kendi tarayıcınızda sol üst köşeye baktığınızda canlı olarak görebilirsiniz.
Görüntülerin  tarayıcınızda daha büyük görmek için ( Fn + ( - ve +) tuşları ile kısa yolları kullanarak sitenizin görüntüsünü büyütüp, küçültebilirsiniz.Buradaki  anlatım kullanılan bilgisayarlara göre değişim gösterebileceğini unutmayın.Sonradan eski ayarlarınıza aynı sistemle geri dönebilirsiniz.Blogunuzda hareketli favicon da kurabilirsiniz.
Kolay gelsin. Bir sonraki konularda görüşmek üzere. Guney59 Paylasım
Alıntı yapan arkadaşlar lütfen kaynak linki göstererek alıntı yapabilir, arkadaşları ile paylaşabilirler.Kısıtlama yapmıyoruz ancak emeğe saygı duymanız için küçük bir hatırlatma yapıyorum.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)