Blogunuza Facebook Hayran Kutusu Nasıl Eklenir

Facebook hayran kutusu

Daha önceden Blog’ uğunuza  bir Facebook hayran sayfası açtıysanız bu uygulamayı kendi blog’ uğunuza taşıyabilirsiniz.Blogunuza gelen ziyaretçilerinizin facebook sayfanıza üye olabilmelerini sağlamanın en kolay yollarından biridir.Buradan  Facebook hesabınızla giriş yapıyoruz. Aşağıdaki resimde görülen ayarları anlattığım şekilde uygulayacağız.
Facebook hayran kutusu
Facebook  Sayfası URL yazan yere; daha önceden oluşturduğunuz  sayfanıza gidiyorsunuz. Sayfanızı açıp en üstte araç çubuğuna bakınız, orada benim sayfamdan verdiğim  örneğe göre sizin sayfa ID numaranız link şeklinde gözükmektedir.
Sayfa numarası id
Örnek benim sayfa linkim.:
https://www.facebook.com/pages/Guney59-Paylas/294588730555275
Sayfada gerekli ayarlarınızı yaparak kodu alın yazan yere tıklıyoruz
İframe kodu
İframe yazan yerdeki kodu komple seçip kopyalayalım. Blogunuzda tasarım> Yerleşim> Gadged ekle Tıklıyoruz. Açılan penceredeki HTML/Javascript ekle yazan seçeneğe tıklayıp uygulama sayfasından kopyaladığınız kodu açılan yeni pencereye yapıştırıp kaydedin.  Resimde gösterilmektedir.
Facebook hayran kutusu
Gadged içerisindeki kodlardan genişlik ve yükseklik ayarlarını blogunuza göre tasarlayabilirsiniz.Yaptığımız işlemlerin sonunda Facebook hayran sayfanız aşağıdaki resimdeki gibi görülecektir.
Facebook hayran kutusu

Yorumlar