Blogger Blog Yazı Editörü kullanımı

yazı editörü
Blog nasıl kurulur yapılacak işlemler nelerdir , yazımızda blogger da blogların nasıl kuracağını, blog ayarlarını ve gadgetlerin nasıl kurulması gerektiğini anlatmıştık.Bu yazımıza paralel olarak Blog temel tasarımlarını yaptıktan sonraki en önemli kısım olan 
yazı editöründe yazılarınızı nasıl biçimlemeniz gerektiği ile ilgili bilgileri paylaşacağım.
Sonuç olarak her iki konuyu birleştirdiğimizde bloglarınızı tanımış olacaksınız. Artık bloglarınızda yazılarınızı bilinçli bir şekilde yazabileceksiniz. Bu işlemler size ne kazandıracak.

Hepsinden önemlisi bilinçli bir web oluşturmanızı, arama motorları ile uyumlu ve sağlıklı bir blogunuzun olmasını sağlamış olacaktır.Birçok forum ve yorumlarda mutlaka raslamıssınızdır.Blogum arama motorlarında neden çıkmıyor ? Google blogumu dizine neden eklemiyor. Alexa sıralamam neden düşük.PR değerim neden değişti. Bloguma neden ziyaretcim gelmiyor vs gibi konuları uzatabilirsiniz. Eğer bu tür soruları görmedi iseniz sizlere önerim  Web Yönetici Araçlarına giriş yaparak yapılan sorgulamaları incelemeniz hatta formun bir üyesi olarak katılım sağlamanızdır. Birçok soru sorabileceğiniz gibi, soracağınız sorularında daha önceden verilen cevaplarını inceleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.
1. Bloglarınızda kullandığınız editör kısmındaki butonların ne anlama geldiğiniz ilgili yazımızdan okuyarak anlamaya çalışın.
2.Blogunuzda zaman zaman kod eklemek isteyebilirsiniz.Bu kodları nasıl çerçeve içine alacağınızı inceleyin.Google Drive dökümanında kod çerçevesi yapımı yazımızı takip edin.
3.Blog yazılarınızı Google Drive Dökümanlarda nasıl yazacağınızı ve menüleri nasıl kullanmanız gerektiğini  inceleyin.
4.Google Drive hakkında bilgi edinin.
5.Google Drive Dökümanlarda yan yana nasıl resim sıralanır.
6.Windows Live Writer’ı blog editörü olarak da kullanabilirsiniz.İnceleyin
7.Blogunuzda yazdığınız yazılarınıza devamı eklentisi nasıl yapılır.
8.Başarılı bir site için 10 kural nelerdir.
9.Blogger yayın edit ayarlarınızı kontrol edin.
Yukarıda verilen linkleri takip ederek anlamaya çalıştığınızda blogunuzu bitirmiş ve yazılarınızı rahatlıkla yazabileceğiniz konuma geleceksiniz.
Bir önceki yazımızı okumak için linke tıklayınız.
Blog Nasıl Kurulur Yapılacak işlemler NelerdirYorumlar