Blog Yazını Windows Live Writer İle Gönder

Windows Live Write Bilgisayar Başlat Düğmesi
Blogger Blog veya Wordpress Blog’unuza, Windows Live Writer’ı kullanarak yazılarınızı gönderebilirsiniz. Windows 7 kullanıyorsanız, Windows Live Writer 2011 sistem içerisinde mevcuttur. Sizin yapacağınız sadece proğramı aktifleştirmektir. Windows Live Writer’ı bilgisayrınıza nasıl kuracaksınız ? Hatırlarsanız bu konuda daha önce Windows Live Writer Blog Editörü ismi ile yazı yazmıştım. Tüm yapmanız gereken işlem bu yazıyı okumanız ve bilgisayarınıza proğramı kurmanız. İlgili proğramı bilgisayarınıza kurabilmek için, Windows kayıtlı kullanıcısı olmanız gerektiğini hatırlatmak isterim.
Windows Live Writer’ı bilgisayarınıza kurduğunuzda, küçük iconu başlat kısmında göreceksiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi resim ekleyerek resmi çok basit bir şekilde büyütüp küçültmeniz mümkün.Bunun için yapmanız gerekenn tek şey, mausu kenarından tutup, uzatmak.
Yazılarınızı istediğiniz fontlarda yazabilir, puntalarını değiştirebilirsiniz. Bloglarınız fazla ise her biri için yayınlama kısmından seçim belirleyerek bloglarınız ve tasarımlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Yazılarınızı taslak olarak blogunuza kaydebilme özelliği dışında, bilgisayarınıza da kaydedebilme özelliği Windows Live Writer’i biraz daha ön plana çıkarıyor.Ücretsiz size sunulan bu proğramı kurmak için halen düşünüyormusunuz ?
Büyük bir ipucu verim size :
Şu anda bu yazımı Windows Live Writer ile yazıyorum. İnternet bağlantımı kestim. Fakat halen yazımı yazıyor ve bilgisayrıma kaydediyorum. Herhangi bir nedenden dolayı, internetinizin  kesildiğini düşünün. Böyle bir yazıyı blogunuzda yazabilirmisiniz ? Mümkün değil. İnternet bağlantımı birazdan açıp, hangi bloguma göndermek istiyorsam blogumu seçip yazımı göndereceğim. Hatta proğram yapıp ben yokken bile yayınlanmasını sağlayabilirim.
Zaman zaman bu proğram için anlatımlarda bulunacağım. Konu hakkında bilgi edinmek için yazı altında ‘ E-Posta Yolu İle Abone Ol” seçeneğini tıklayıp yorum yapmanız yeterli olacaktır. Blogumda yazdığım herhangi bir yazı için anlatığım işlemi uygulayarak, yeni yazılar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Yazı konusu hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Bilgisayrınıza Windows Live Writer’i kurduysanız? Düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.
Windows Live Writer’i nasıl kuaracaksınız inceleyin.

Yorumlar