AddThis Share Uzantısı Resimli Anlatım

AddThis Share Sosyal Paylaşım Butonu
Blogger bloglarınızda paylaşım butonları olarak kullanılan AddThis Share uygulaması her ne kadar güzel bir uygulama olsada blog hızınızı (JS) kodlarından dolayı yavaşlatmaktadır. Blog’unuzun hızı Arama motorları için önemli olduğu kadar, izleyici kitlenizide etkileyen bir unsur teşkil edebilir.Arama motoru robotları, yazı linklerinizi okumaya çalışırken, blogunuza eklediğiniz kodlar nedeni ile robatların görev yapamamasına neden olabilirsiniz.Büyük boyutlu resimler de bu engel kapsamındadır. Bu engeller arasında çok fazla video, intro müzik, bannerler gibi bazı araçları sıralamak mümkündür. Peki paylaşım yapmayacakmısınız ?
Tabi ki paylaşım yapmadan bir sitenin / blog’un varlığından söz etmek anlamsız olur. Sosyal imleme olan AddThis Share / Bookmark eklentisini farklı bir uygulama ile kullanabilirsiniz.
Konunun doğrulugunu Dinamik blog kullanıcılarının sayfalarına baktığınızda paylaşım butonlarından sadece 3 tanesinin olduğunu görebilirsiniz.Bunlar Tweet, Like, g +1 iconlarından ibaretttir. Google Web mağazasından AddThis Share / Bookmark uzantısını buradan kurabilirsiniz.
Bu uzantının bize sağladığı faydalar nelerdir ?
1.İnternet tarayıcınızın adres kısmının sağ tarafında, kendini aktife eder.Küçük bir alanı kaplar.
2.Ayarlar kısmından istediğiniz iconları sıralayarak paylaşım kolaylığı sağlar.
3.Ülke bazında Diliniz hangisi ise, yazıları kendi dilinizde okursunuz.
4.İnternet tarayıcınız hangisi olursa olsun boş bir alanda farenize sağ tıklayıp kendi dilinize çevirme olanağı sağlamaktadır.
5.Dinamik blog kullanıcılarının sayfalarında paylaşım iconu az olduğundan kesin kullanması gereken bir uzantıdır.
6.Dinamik blog’unuzda yazdığınız yazıları birçok sosyal paylaşım sitelerine rahatca gönderme imkanı bulursunuz.
7.Google Plus kullanıyorsanız tarayıcınız bazen Translate yapmayabilir. Böyle bir zamanda sağ fare butonunu kullanarak dil çevirisi yapabilme şansınız vardır. Bu da bize (+) bir alternatifdir.
8.Blog yazılarınızın altında AddThis Share eklentisini kurarak kullanmak isterseniz bağlantıdan inceleyebilirsiniz.
9.AddThis Share eklentisi hem Gadget olarak, hemde HTML/ Şablonunuza kodları ekleyerek de kullanmanız mümkün olabileceğini hatırlatmak isterim.
Bu eklentinin faydaları hakkında değişik fikirlerinizi sizde yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Yorumlar