Siteni Google TanıtBlogger Site Tanıtımı

Google web Yöneticisi Merkezinde
Blogunu/Siteni Google'a Tanıt
Bir blog veya web sitesi sahibiyseniz google’ın web yöneticisi araçları ’nı kullanarak sitenizi/blogunuzu tanıtabilirsiniz.Blog’unuza başka siteler tarafından verilen bağlantıları görebilir, sorunları teşhis edebilir ve sitenizin veya blog’unuzun arama sonuçlarımızda üst sıralara çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Google’un ücretsiz  hizmetinden yaralanmak için aşağıdaki açıklamaları takip edebilirsiniz.
1.Google hesabınız ile web yönetici araçlarına giriş yaparak site ekle yazan yazıya tıkladıktan sonra açılan çerçeve kısmına blog’unuzun URL' sini girin ve
"Devama" tıklayın. 
Resimleri fare'nizin sağ butonuna tıklayarak "bağlantıyı yeni sekmede aç" izleyebilirsiniz.
Site ekle
2.Devama tıkladık ve karşımıza çıkan sayfada site, blog'un size ait olduğunu ispatlamanız gerekiyor.Bu ispatlamayı yapabilmek için size verilen kod parçasını yönetim panelinde HTML düzenle kısmından giriş yapıp almış olduğumuz bu kodu kopyalayarak yapıştırmamız gerekmektedir.Şimdi nasıl yapıldığını inceleyelim.
Site Doğrulama
Bir nolu açıklamada aldığınız  Html doğrulama kodunu indirin seçeneği veriliyor. 
Mavi alana tıklayarak kodu masanızın üstüne indiriyorsunuz.İndirilen sayfayı açıyoruz.
Örnek : Vermiş olduğu kod şu şekilde gözüküyor.
(google-site-verification: googledb46a6c7b74d174f.html)
Kodu kopyalayın fakat, doğrula butonuna tıklamayınNedeni ! Bu kodu şablonunuzun HTML kodları arasına yerleştirmeniz gerekiyor. 
3.Google web yöneticisi araçları sayfasından kopyalamış olduğunuz meta etiketi kodunu 2. kısmıda anlattığım HTML şablon formumuzda  gördüğünüz ilk "<head>" açılış başlığının altındaki satıra (arada bir boşluk bırakın diğer kodlarla karışmasın) yapıştırıyorsunuz. 
Blog şablonunuzu kaydediyoruz.
4.Meta etiketi blog’unuzun HTML kodları arasına yerleştirdikten sonra, Google web yöneticisi araçları sayfasına dönerek “Doğrula” butonuna tıklayın tüm işlemleri doğru bir şekilde uyguladıysanız açılan sayfada sizi “http://.... sitesini başarılı bir şekilde doğruladınız." yazısını göreceksiniz.
5.Bu anlattıklarım şimdiye kadar geçerli olan konulardı.Şimdi google blogger uygulamalarında değişik bir yol uygulamaya başladılar.
Bu değişik yol şu şekilde ;
a. Sitenizin ana sayfasını açın ve sayfada iken maus sağ düğme tıklayarak Sayfa kaynağını göster diyoruz.Yeni bir sayfa açılıyor.
b.Sayfada şu yolu uyguluyoruz. (Ctrl + F) kısa yoluna basarak arama fonksiyonunu açıyoruz.Ve arama kutusuna şu şekilde yazıyoruz.  " ga.js " tırnak işaretleri yoktur.Ve sayfamızda hemen buluyoruz.
Burada UA, XA,EA vs gibi başlayan kod kümesi göreceksiniz.Bu kod sizin kurduğunuz blog'un web mülk kodudur.Bu kodu kopyalayarak sitenizde ayarlar> diğer> aşağıya kaydırın> web mülkü'nü göreceksiniz.
Bu kısma yapıştırın ve kaydedin işlem tamamdır.Zaten kaydet dediğinizde bir yanlış işlem yaptıysanız kaydetme işlemi gerçekleşmeyecek ve hata kodu verecektir.
Yeni kurulan sitelerde bu kod otomatik site kurulumu ile birlikte gelmektedir.
Siz sadece bu kodu web mülkü yazan yere koymanız işlemi bitirecektir.
Resimli açıklamalar aşağıda gösterilmiştir.Resmi tıklayın büyük izleyin.

web mülkü


Not: Değişken url ile örnek verilmiştir.Kafanız karışmasın, kullanacağınız tüm URL'ler kendinize ait olacaktır.Kolay gelsin.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)