Silinen sayfalarınızı google aramalarından kaldırın

Hatalı link ve sayfa bulunamadı 404 hataları

Silinen sayfalarınızı google aramalarından kaldırılması ile ilgili açıklamalar ;

Blog kullanıcılarının yaptığı en büyük hatalardan biride, daha önceden yazdığı yazılarını blogundan kaldırmasıdır.Bu hatayı bende ilk bloga başladığım zamanlarda yaptım.Büyük hata.Bilgimiz yoktu ilk başlangıçdı.Ancak dünyanın sonu değildi.Sonuç olarak hataları düzelterek gercekler bulunacagına göre bu işlemde blogculuğun bir başlangıcı sayılırdı.

Bloglarınızda yazdığınız yazılarınızı kaldırmak için birçok neden olabilir.Yazılarınız güncelliğini kaybetmiş olabilir, yazı linklerinizde yanlışlık yada bilgi verdiğiniz konu hakkındaki site kaldırılmış olabilir.Şu anda blogger’un devreye aldığı “Arama tercihleri” böyle bir hatayıda önlemiş olmakta.Arama esnasında açılmayan 404 linkleriniz yeni uygulama ile düzene girmiş durumda.

Nedeni ne olursa olsun eski yazılarınızı kesinlikle silmemelisiniz.

Google’un Dünya üzerinde büyük bir sektör olduğunu biliyoruz.Düşünün ! Google’un bu sektöründe çalışan bir elamansınız. Ve size verilen işte devamlı yada kısmi  hata yapıyorsunuz.İşvereniniz olarak google ve sizin iş kariyeliniz ne durumda olurdu.Bence düşünülmesi bile korkunç bir duygu.Konuyu böyle düşündüğünüzde işvereninizin iyi durumda olması sizinde verimli bir personel olmanız başarı adımlarınızın hızla gelişmesine ve üst noktalara kadar çıkmanıza neden olacaktır.Konuyu biraz daha genişletecek olursak google ürününü ücretsiz kullanıyoruz.Ancak bizlerede düşen büyük görevler var.Bu görevleri yerine getirmek için önce okuyarak bilinmeyenleri öğrenmak anlamak ve uygulamamız gerekmektedir.

İşte konuya bu açıdan baktığınızda yukarıda yazılanların ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamış olacaksınız.

Blog yazılarınızı silmeyin üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Yazınız eskidi, yada link hatası var düzeltme yaparak güncel hale getirebilirsiniz.Hatta silme gerekliliği duyduğunuz bir yazıyı  google’dan kaldırabilirsiniz. Google bu tür konular içinde bizlere yol gösterecek bir uygulama sunmakta.

Blogunuzda silinen bir yazınızı Google’dan Kaldırmak

Blogunuzda sildiğiniz yazıyı Google’a bildirimde bulunarak indeksleri kaldırtabilirsiniz.Bu yapılan işlem hem sizin hemde arama motoru devi Google için uygun olan davranış biçimidir.
Şimdi neler yapabiliriz bu adımları görelim.

1. Adım : Google web Yönetici Merkezi’ne hesabınızla giriş yapıyorsunuz.Birden fazla siteniz varsa uygulama yapacağınız sitenize giriş yapın.
Web Yönetici Araçları → Site yapılandırması → Tarayıcı erişimi → URL’leri kaldır sekmesini tıklatın.
Yeni bir kaldırma isteği oluştur → butonuna tıklayın → kaldırmak istediğiniz sayfa linkini yazın.Devam butonuna tıklayın.
Yanlış linkler 404 hatalı sayfaları kaldırma
2. Adım : Yeni açılan sayfada nasıl bir işlem yapmak istediğinizi soran bir bilgi gelecek.BuradaSayfayı arama sonuçlarından ve önbellekten kaldır, İstek gönder sekmesine tıklıyoruz.
Yanlış link kaldırma isteği
Hatalı ve istemediğiniz liklerin kaldırılması bu kadar.Kaldırma işleminiz işleme alındı yazısını göreceksiniz.
Artık URL’lerin kaldırılmasını bekleyeceğiz.Zaman zamanda bu alanı kontrol ederek son durumunuzu denetleyebilirsiniz.

Bu yazılarımda bana bir konuyu daha hatırlattığı için bloghocam blogcu dostuma teşekkür ederim.Bloga yeni başlamış insanlara bildiklerimizi aktarmak onlarında bir yerlere gelmesini sağlamak güzel duygular.
Sizlerde mutlaka aklınıza gelmeyen ama bir yerde okuduğunuzda hemen kaleme alabileceğiniz binlerce konunun olduğunu unutmayın.Bir gerçek daha var blogcular pek yapmazlar ancak bacling olaylarından faydalanmak istiyorsanız güvendiğiniz blogların bağlantı linklerini bloglarınızda paylaşın.
Unutmayın birileride sizin blog linklinizi paylaşabilir.Ben blogumu guney59 paylaşım adı ile bu temel üzerine kurdum. Sizinde mutlaka bir temel kurgunuz ve konunuz olması gerekir.Blogda başarının birinci temeli de budur.
Yazılardan alıntı yada kopya yapacaklar için mutlaka aldığınız siteye yazının bağlantı linkini verin.Bu blogunuz için SEO faydası sağlayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)