Blogger şablonunu değiştirmek


şablon değiştirme
   Bir çok gönüllü tasarımcı hazırladıkları veya blogger’a uyumlu hale getirdikleri şablonları internette ücretsiz olarak dağıtıyorlar.Serbest tasarımcıların ücretsiz olarak dağıttıkları bu şablonları birini bilgisayarınıza indirerek düzenledikten sonra blog’uğunuza yükleyerek benzersiz bir tasarıma kavuşabilirsiniz.

Her hangi bir kaynaktan bulduğunuz Blogger’a uyumlu  bir şablonu bilgisayarınıza indirdiğinizde genellikle “Zip” formatında sıkıştırılmış olacaktır bu dosyayı Blogger’a yüklemeden önce  sağ tıklayarak ayıkla dedikten sonra açıp XML dosyayı yüklemeye hazır hale getirin.
    HTML'yi düzenle
Dosyanız hazır hale geldiyse
 Kumanda Paneli → Yerleşim yolunu takip ederek buradakiHTML’yi Düzenle bölümüne geçin.
dosya seç
Bu kısım diğer bölümlerde yapılan değişiklikleri kodlanmış olarak görebildiğimiz bölüm. Ayrıca burada  şablonunuzu düzenleyip kodlarına müdahaleler de bulunabilmenizi sağlayan birde modül bulunuyor.
şablonu seç
Bu işlemlere başlamadan önce Tam Şablonu Yükle  yazan bağlantıyı kullanarak  mevcut  şablonunuzu yedekleyebilir ve her hangi bir aksiliğe karşı yapmış olduğunuz tüm işlemleri geri alabilirsiniz.
Dosya Seç yazan butonuna basarak bilgisayarımızdaki “XML” şablonu işaretleyip  Yüklebutonuna basarsanız şablonunuz kolayca yüklenecektir. Yükleme işlemi bittikten sonra yapmanız gereken şablonu kaydetmek.
    kaydet
Ayrıca Btemplates bir birinden farklı yüzlerce Blogger şablonunu bulabileceğiniz güzel kaynaklardan birisi. 

Yorumlar