Facebook hesabım çalındı hacklendi ne yapmalıyım


Facebook Yardım

Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız, facebook giriş sayfasındaki “şifremi unuttum” yazan bağlantıya tıklayarak başlayın.Facebook Hesabınıza bir posta gelecektir.Postayı mailinizde göremiyebilirsiniz.Panik yapmayın.Gereksizler klasörüne, istenmeyen mesajlara, spam gibi kısımlara bakın.
Posta adresiniz de çalınmış olabilir.Endişe ve korku duymanıza gerek yok.Bazı adımları takip ederek birşeyler yapabilirsiniz.Hesabınızın çalınması; şifrenizi, güvenlik sorusunu birisi tesadüfen ve kasıtlı ulaşmış olabilir.Farklı bir yerde hesap açmış kapamamış olabilirsiniz.Bilgisayarınıza bilmeden kötü amaçlı yazılım yüklemiş olabilirsiniz, (Truva atı, Keylog, virüs)


Bilgisayarınızda anti virüs proğramı varmı ? Yoksa ücretsiz bir virus proğramı kurabilirsiniz.Avast! Free Antivirus (Bedava Antivirüs Programı) yazımızı takip edin nasıl yapılacağını öğrenin.


AVG ! Anti-Virus Free Yükle (Bedava Antivirüs Programı) yazımızı takip ederek öğrenin.


Malwarebytes! Anti-Malware, kullanımı kolay, etkili ve popüler bir zararlı yazılım kaldırma aracıdır. Malwarebytes' Anti-Malware kendi teknolojisi ile zararlı yazılımları tespit eder, yokeder ve malware tehditini ortadan kaldırır. Malwarebytes' Anti-Malware çalışan her süreci izler ve bir zararlı yazılım daha tehdit oluşturmadan önüne geçer. Türkçe arayüzü ve kolay kullanımıyla bu alanda kullanabileceğiniz en iyi programlardandır.Yazımızı takip ederek öğrenin.


Microsoft Security Essentials'ı yükleyebilmeniz için bilgisayarınızda orijinal Windows çalıştırıyor olmalısınız.


Şimdi yükleyin, yazımızı okuyarak öğrenin.


Bilgisayarınıza bu proğramlardan birini kurun, çalıştırın.Bilgisayarınızın temiz olduğunu gördükten sora diğer adımları takip edin.

Sizinle iletişime geçilebilmesi için farklı bir postanız varsa sorun yok.Ancak 2. bir posta bilginiz yoksa hemen bir tane yeni açın.Yeni bir posta hesabı açmanızın nedeni iletişim halinde olabilmeniz için size gelecek olan postalardan işlemleri takip etmeniz gerekli olmasındandır.


Ayrıca facebook sizden güvenlik amaçlı bu postanızı isteyecektir.Önceden hazırlıklı olmakta fayda var.Farklı kişilerin postasını kullanmanızı tavsiye etmiyorum.Bu işlerinizin uzun sürmesine neden olan bir faktör olarak karşınıza çıkacaktır.

Yukarıda anlatılanları tam olarak yaptıysanız konu ile ilgili olarak iletişim formunu buradan inceleyebilirsiniz.


Yardım formunda İletişim sağladığınızda artık konu facebook adminlerince incelemeye alındı demektir.Size gelen posta yönergeleri ve talimatları uygulayarak hesabınıza kavuşabilirsiniz.Facebook size ulaştıktan sonra hesabınızla ilgili tekrar yazı eposta göndermenize gerek yoktur.Gerekenleri zaten gönderdiğiniz için cevap alamayabilirsiniz.Bekleme konumunda kalın kısa zamanda hesabınızın açıldığını göreceksiniz.


Yorumlar