Blogunuza google translate (web sitesi çevirmeni) ekleyin

Dil seçimi gadget görüntüsü

Google Dil Çeviri'yi web sitenize ekleyin
Google translate, web dil çevirisi, web sitesi çevirmeni olarakta adlandırılan google ürünlerinden web sitesi çevirmeni uygulamasını blog web sayfanıza eklemek için Google çeviri sayfasına gidiyoruz.
Ülke dilleri çeviri gadgeti

Hazırlamanız gereken hiçbir kodlama olmadan direk blogunuza "Ad to Blogger" yardımı ile
tıklayarak, blogger yerleşim sayfanıza gadget olarak ekleyebileceğiniz güzel  işlevsel bir uygulama. Sayfalarınızın otomatik çevirisini anında hizmetinize sunan Web sitesi çevirmeni
Blogger sayfanıza eklemek için  Google çeviri tıklıyoruz.  Karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü geliyor.Sayfa Öğesi Ekle.Burada dikkat edeceğimiz küçük bir kısım var.Birkaç tane blogunuz olabilir.Hangi blogunuza ekleyecekseniz "Bir blog seçin" yazan yerden çeviriyi eklemek istediğiniz blogunuzu seçiyorsunuz.

Örneğin benim diğer blogumun adı "Blog Adnan Guney" açılır pop up dan seçimimizi yapıyoruz. Seçiminizi yaptıktan sonra; 

Google öğesi widget eklentisi

Hemen alt kısımda "Widget ekle" yazan yere tıklıyoruz.Ve geldiğiniz sayfa blog yerleşim sayfası oluyor.Burada sağda en üstte HTML/JavaScript adı altında "Google Website Translator Gadget" başlığı ile yerleşiyor.Dilerseniz  gadgeti açıp başlığı silerek kaydedebilirsiniz.Tamamen tercihinize kalmış bir konu.

Dil çeviri (pop up) açılır dil seçenekleri görüntüsüGadget eklenti görüntüsüGadget'i farenizle tutarak istediğiniz konuma yerleştiriyorsunuz. Artık web sitesini gezen okuyucularınız dil sorunu çekmeyecekler.Gerçi tarayıcılarımızda bu kodlama mevcut ancak blogda görseli yok.Seçenek olarak eklentiyi kurarak dil seçenekleri aktifleştirmiş oluyorsunuz.

Not: kaydetmeyi unutmayın.Çalışmayan bir uygulama olursa işlemleri yapmadan önce kurduğunuz gadgeti kaldırıp yeniden kurun.Basit ve kullanışlı bir gadgetdir.Herkesin kullanması gereken bir gadget eklentisini arkadaşlarınıza da tavsiye ederek yardımcı olun. Hayatımızın paylaşım, paylaşmak olduğunu unutmayın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)