Blogunuzu hızlandırın farkı yaşayın

Addthis eklentisi

Blogger blogspotlarda dinamik görünüm kullanmıyorsanız, blogunuzun açılışını ileri düzeyde hızlandırabilirsiniz.
Addthis  sosyal imleme gadgeti yazımızda Addthis eklentisi hakkında açıklama yapmıştık.
Dinamik blog kullanmıyorsanız aşağıda anlatacağım birkaç adımı takip ederek blogunuzun açılış hızını düzeltebilirsiniz.

Bu açıklamalara paralel olarak blogunuza eklediğiniz güzel resimlerinizin boyutlarını küçülterek ek bir açılış hızı kazanmanızda mümkün. Mümkün olduğunca eklenti JS kodu kullanmamaya bakın.Blog barındırıcı serverlerde blogunuzun tüm verileri okunarak açılım yaptığından fazla eklenti blogunuzu yavaşlatan unsurlardan biridir.
Dinamik görünümlü bir sayfada sağ tıklayarak sayfa kaynağını göster dediğinizde açılan sayfayı inceleyin.Hiçbir gadget ve dış bağlantının olmadığını tamamen güç, sade bir tasarım ve hız yaşandığını hissedeceksiniz.

Klasik görünümlü bloglar için sizlere küçük ipuçları vermek isterim.Lütfen adımları takip ediniz.

Tasarım--> Yerleşim--> Blog kayıtları-->Düzenle tıklayın.
Açılan pencerede Paylaşım düğmelerini göster seçeneğinin açık olduğunu yanındaki kutulunu işaretli olup olmadığını kontrol edin.İşaretli değilse işaretleyin.
Resim : 1 Paylaşım düğmelerini göster eklentisi ;
Paylaşım düğmeleri
Bir sonraki adım ise blogunuza eklentiyi eklemeden internet tarayıcınıza Addthis eklentisini kurmanızdır.Bu işlemin faydası nedir.Zaten blogunuzda bir eklenti  mevcuttur.Diğer Addthis eklentisini kurarak JS.kodlarını blog şablonunuza eklemiş oluyorsunuz.Görünüm güzel bir eklenti ancak açılış hızınızı yavaşlatan bir eklenti.Böyle bir eklentiyi kurduysanız blogunuz açılış anında sağ alt köşede açılış anında bazı yazıların halen okumaya çalışıldığını göreceksiniz.İşte sizin blogunuzun zor açılmasına etki eden eklenti görüntüsüdür.Yani kodları okumaya çalışana kadar blogunuzda geç açılmaya neden olan sorun.
Resim : 2 Kurmaya çalıştığınız diğer eklenti Addthis eklentisinin resimli görüntüsü
Addthis eklentisi
Şöyle bir soru aklınıza gelebilir bu eklentiyi kurmadan nasıl paylaşım yapacağım? Çok doğru bir soru ancak bu eklentiyi blogumuza değil, bilgisayarımızın tarayıcısına kurarak bilgisayarımızın gücünü kullanacağız.Dolayısı ile blogunuza yük bindirmemiş olacaksınız.
Bu eklenti nedir sorusunu duyuyorum. Merak etmeyin bu eklenin adı da Addthis eklentisidir.
Şimdi bu eklentiyi kuralım. Adımları takip edin lütfen.Google Chrome Web Mağazasına gidiyoruz. Chrome ekle butonuna tıklamanız yeterlidir.Sizden izin isteyecek izni verdiğinizde tarayıcı sağ köşe göreceksiniz.İstediğiniz gibi ayarlar kısmından eklenti kurabilirsiniz.Bir diğer + sıda farklı bir ülke bloguna yada sitesini gezerken sağ düğmeye bastığınızda eklentide translate seçeneğini göreceksiniz.
Resim : 3 Addthis sehare tarayıcı eklenti resim görüntüsü
Addthis eklentisi
Tarayıcınıza ayrıca Google + gezintisi yaparken yapılan yorum, beğeni açıklamaları vs. yazıları kendi dilinizde okuyamıyorsanız bu konuda yazdığım google + için google çeviri yazısını okuyabilirsiniz.İnternetinizin tarayıcısı Firefox ise ve yavaş çalıştığından şikayetci iseniz, bazı resim ve videoları izleyemiyorsanız Tarayıcınızda yan uygulamaları denetleyin adlı yazımızdan faydalanabilirsiniz.
Hayır ben bloguma Addthis sosyal imleme paylaşım gadgeti eklemek istiyorum diyorsanız bağlantıdan eklentiyi kurabilirsiniz.Kuracağınız eklenti resim 2 de görüntülenmektedir.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

YouTube Kanalına Yönlendiren Özel URL Alma

Friend Connect Blogger İzleyiciler Gadgeti Emekli Çözüm

WordPress Facebook Google Plus Disqus Yorum Eklentileri

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

Attribution Gadgetini Etkinleştir (Videolu Anlatım)

Wix Ücretsiz Sitenize Yorum Kutusu Ekleme

Son Yazılar Eklentisi (Animisyonlu)